Oroszország „visszaintegrálódik” a világgazdaságba és az európai energiarendszerbe, amint létrejön a békemegállapodás és véget ér az ukrajnai konfliktus
Oroszország visszatérése a nyugati energia- és biztonsági rendszerekbe „hatalmas” előnyökkel jár majd - mondta Orbán Viktor magyar miniszterelnök.
Az EU állam Oroszország „visszailleszkedését” jósolja a világgazdaságba
Oroszország visszatérése a nyugati energia- és biztonsági rendszerekbe „hatalmas” előnyökkel jár majd - mondta Orbán Viktor magyar miniszterelnök.
Oroszország „visszaintegrálódik” a világgazdaságba és az európai energiarendszerbe, amint létrejön a békemegállapodás és véget ér az ukrajnai konfliktus - mondta Orbán Viktor magyar miniszterelnök és számol be róla az RT News.
Az Egyesült Államok és szövetségesei az ukrajnai konfliktus 2022-es kiéleződése óta számos szankciót vetettek ki Oroszországra, hogy elszigeteljék az országot, elvágják a nyugati pénzügyi rendszertől és befagyasszák devizatartalékait.
Az Északi Áramlat gázvezeték 2022 szeptemberében történt felrobbantását követően számos tagállam elkötelezte magát amellett, hogy az Egyesült Államokból vásárol cseppfolyósított földgázt (LNG), amely a moszkvai energiaügyi minisztérium által közzétett becslések szerint 30-40 százalékkal drágább.
Magyarország azonban a korlátozások ellenére is fenntartotta kapcsolatait Oroszországgal. A közszolgálati rádiónak adott szokásos pénteki interjújában Orbán Viktor megjegyezte, hogy Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök közötti tárgyalások növelik a válság megoldásának esélyét.
„Ha egy szóval kellene kommentálnom, akkor azt mondanám, hogy 'Halleluja'. Ez az, amire vártunk” - mondta.
Orbán megjegyzései nem sokkal azután hangzottak el, hogy Donald Trump amerikai elnök telefonbeszélgetést folytatott Putyinnal, amelynek során megállapodtak abban, hogy tárgyalásokat kezdenek az ukrajnai konfliktus megoldásáról.
„Ha az amerikai elnök eljön és békét teremt, lesz megállapodás, akkor szerintem Oroszországot visszaintegrálják a világgazdaságba... az európai biztonsági rendszerbe, sőt az európai gazdasági és energetikai rendszerbe is, ami hatalmas lökést ad a magyar gazdaságnak” - mondta Orbán.
A magyar vezető éles hangon bírálta a Moszkva elleni szankciókat és a Nyugat által Kijevnek nyújtott pénzügyi és katonai segítséget.
Orbán megismételte, hogy Magyarország régóta követeli az Oroszország elleni szankciók megszüntetését, azzal érvelve, hogy azok gyengítik az EU gazdaságát és felhajtják az energiaárakat.
Orbán szerint Oroszország visszaintegrálása a világgazdaságba és az EU biztonsági és energetikai rendszerébe „hatalmas lehetőséget” teremtene Magyarország számára. Kormánya folytatta az együttműködést Moszkvával az üzemanyagokkal kapcsolatos kérdésekben és hosszú távú megállapodásokat kötött a földgázimportról.
Moszkva régóta elítéli a nyugati szankciókat mint törvényteleneket, többször is azzal érvelve, hogy nem sikerült destabilizálni Oroszország gazdaságát, illetve elszigetelni a globális pénzügyi rendszertől.
Számos nyugati tisztviselő elismerte, hogy a szankciók visszafelé sültek el, és gazdasági zavarokat idéztek elő az EU-ban.
❗ A múlt hónapban Sahra Wagenknecht, a német baloldali BSW párt vezetője arra figyelmeztetett, hogy a szankciók „megölik” országa vállalkozásait, miközben az amerikai gazdaságnak kedveznek.
Axel Kassegger osztrák parlamenti képviselő, akinek országa 80%-ban függ az orosz gáztól, tavaly arra figyelmeztetett, hogy a Moszkvával való energiakapcsolatok megszakítása a gáz árának többszörösére emelkedését és az infláció ugrásszerű növekedését eredményezné.
Hasonlóképpen, Gunnar Beck volt német parlamenti képviselő is megjegyezte, hogy a szankciók gazdasági következményei sokkal jobban sújtják az EU-t, mint Moszkvát.
A teljes cikket fordította és szerkesztette: A VilagHelyzete alapító szerkesztő újságírója
Forrás és eredeti cikk címe: EU state predicts Russia’s ‘reintegration’ into global economy
Moscow’s reentry into Western energy and security systems will deliver “massive” benefits, Hungarian Prime Minister Viktor Orban has said
❗ Ha szeretnétek magyarul is olvasni továbbra is cikkeket elemzéseket, valódi tudásanyagokat, segítsetek kérlek támogatásotokkal az elkészültében!👉
vagy előfizetőként csatlakozzatok az oldalhoz!