A 2025-ös év Vlagyimir Putyin győzelmét hozhatja egész Európa felett - The Independent
A brit főáramú média folytatja rettegését amiatt, hogy mi lesz, ha beiktatják Trump elnököt és ez közelebb hozza a békét, ami szerintük egyenlő Ukrajna vereségével és Putyin győzelmével
A 2025-ös év Vlagyimir Putyin győzelmét hozhatja egész Európa felett.
A The Independent brit kiadvány ír erről az egyébként kizárólag előfizetők számára elérhető - elemzésében Keir Giles, akinek a cikkét teljes egészében lefordítottam számotokra.
Ezeket a cikkeket az esetek nagy részében elrettentő példakánt szoktam megmutatni és elhozni nektek, hogy tudjátok, hogyan gondolkodnak a főáramú nyugati döntéshozók oldalán! Ez az Independent-cikk is egy borzalmasan demagóg példája ennek! (VilagHelyzete saját megj)
❗ Ha szeretnétek magyarul is olvasni továbbra is cikkeket elemzéseket, valódi tudásanyagokat, segítsetek kérlek támogatásotokkal az elkészültében!👉
vagy előfizetőként csatlakozzatok az oldalhoz!
Keir Giles a The Independent cikkében felvázolja, hogy szerinte Putyin hogyan fogja felhasználni az új amerikai elnököt, Ukrajna védtelenségét és az amerikai biztonsági takaró nélküli élet hidegségét arra, hogy hosszú távú uralmi céljait megvalósítsa.
Oroszországot és Ukrajnát is olyan államkoalíciók támogatják, amelyek háborús erőfeszítéseikhez való hozzájárulása kritikus.
A legfontosabb különbség az, hogy Ukrajna esetében az ország legnagyobb volumenű finanszírozója készülhet most kirántani a szőnyeget az ország lába alól. Ugyanakkor Oroszország továbbra is támogatni fogja saját koalícióját - mondják az újságírók.
Véleményük szerint Trump beiktatása után támogathatja az ukrajnai béke megkötését Oroszország számára kedvező feltételekkel.
Ez nagy megosztottságot fog okozni a NATO-koalícióban, különösen azon kijelentései hátterében, hogy Európának nagyobb mértékben kellene finanszíroznia a szövetséget, mint az Egyesült Államoknak. Így elkerülhetetlenül az európai országok megosztottsága „előnyösebb lesz Vlagyimir Putyin számára”.
Általában a történészek utólag írják meg a háborúk sarkalatos időpontjait, amikor a győzelem vagy a vereség útja világossá válik. - kezdi a cikket az Independent.
Oroszország Ukrajna elleni háborúja más:
Előre világos, hogy 2025. január 20-a megváltoztatja a konfliktus menetét.
🔶 Már jóval az amerikai választások előtt sem volt kétséges, hogy Donald Trump esetleges visszatérése a Fehér Házba döntő lehet Ukrajna további képességei szempontjából, hogy ellenálljon Oroszország támadásának.
Már régóta nyilvánvaló, hogy a háború kimenetele az ország keleti és déli részén lévő csataterektől távol, sőt, valójában egyáltalán nem Ukrajnában fog eldőlni.
Mind Oroszországot, mind Ukrajnát olyan nemzetek koalíciói támogatják, amelyek hozzájárulása a háborús erőfeszítésekhez döntő fontosságú. A legfontosabb különbség az, hogy Ukrajna esetében a volumenét tekintve legnagyobb támogató talán hamarosan kihúzza a szőnyeget az ország lába alól, megbénítva ezzel a túlélésért folytatott küzdelem folytatásának lehetőségét.
Trump ígéretét, miszerint hatalomra kerülése után egy napon belül békét hoz Ukrajnába, gyakran ismételgették, de soha nem magyarázták meg.
Számos különböző lehetséges tervet terjesztettek elő. De egyik sem fekteti le teljes mértékben, hogyan lehet meggyőzni Ukrajnát az ellenállás beszüntetéséről anélkül, hogy szilárd és vitathatatlan eszközökkel elrettentenék Oroszországot attól, hogy folytassa az ellenségeskedést, amikor úgy érzi, készen áll rá.
Ezek az úgynevezett „biztonsági garanciák” elengedhetetlenek ahhoz, hogy bármilyen tűzszünet tartós békét jelentsen, ne pedig lehetőséget Oroszország számára, hogy még gyorsabban újjáépítse szárazföldi erőit, anélkül, hogy Ukrajna szinte olyan gyorsan felszámolná őket, mint ahogyan toborozni lehetne. - fogalmaz az Independent.
A rendelkezésre álló legjobb biztonsági garanciát - a NATO-tagságot, bármennyire is szabad marad Ukrajna - a szövetség vezető és legbátortalanabb tagjai levették és kizárták az asztalról.
És bármilyen, a nyugati országok csapatainak telepítése és esetleges ukrajnai jelenléte, hogy biztosítsák a béke fenntartását, az európai fővárosokban pánikszerű tagadással találkozott! ❌
Trump valószínűleg az amerikai segítség és támogatás befolyását felhasználva próbálja meg tűzszünetre kényszeríteni Ukrajnát. Ez azonnali vitákhoz fog vezetni nemcsak Kijevvel, hanem azokkal az európai országokkal is, amelyek megértik, hogy Ukrajna folyamatos ellenállása létfontosságú a saját biztonságuk szempontjából és hogy a tűzszünetet Oroszország ugyanúgy kihasználná, mint Grúziában, Szíriában és magában Ukrajnában a minszki megállapodások értelmében.
Ez a nézeteltérés csak súlyosbítja Trump kinyilvánított vonakodását az Egyesült Államok NATO-kötelezettségeinek teljesítésére egy olyan Európa felé, amely már régóta késik saját védelmi kötelezettségeinek teljesítésével.
RETTEGNEK AMIATT IS, HOGY UKRAJNA TRUMP BEIKTATÁSA UTÁN MÁR A FIGYELEM KÖZÉPPONTJÁBÓL IS GYORSAN KIKERÜL MAJD! 👇 👇 👇
🔻 Ugyanakkor minden tűzszünetet, legyen az bármilyen gyenge és Oroszország által gyorsan semmibe vett, megragadnak majd azok a nyugat-európai államok, amelyek vágynak arra, hogy visszatérjenek a megszokott kerékvágásba, ürügyként arra, hogy úgy tegyenek, mintha a probléma megszűnt volna és visszasüllyedjenek a saját védelmükkel kapcsolatos önelégültségbe és Ukrajna jövőjével kapcsolatos ambivalenciába.
Így nemcsak Ukrajna túlélése, hanem Európa jövője is nagyban függ attól, hogy Trump milyen irányt választ.
Vannak, akik úgy vélik, hogy Trump logikus és következetes politikát fog folytatni Oroszországgal szemben, amelyet éppúgy a saját jövőbeli hírneve, mint az Egyesült Államokat jólétben és biztonságban tartó nemzetközi rend jövője fog vezérelni. A trumpizmusnak ez a vonulata még a leghihetőbben érvelve is hordoz magában egy kis vágyálmot - mint például amikor Keir Starmer megpróbálja Trumpot rábeszélni, hogy „álljon össze Ukrajnával”, holott minden eddigi teljesítmény arra utal, hogy ez a legutolsó dolog, amit Trump tenni akar.
A következő folytatása a cikknek elképesztő elrettentő példája a borzalmas globalista háborúpárti gondolkodásnak: (VilagHelyzete megj.) 👇 👇 👇
A skála másik végén azok, akik megfigyelték Trump viselkedését első hivatali ideje alatt és azt, hogy következetesen az orosz nemzeti érdekeket részesíti előnyben az amerikai érdekekkel szemben, valószínűbbnek tartják, hogy Trump Putyin segítségére siet és a háborút Oroszország javára rendezi, mielőtt Oroszországnak elfogynak az emberei és a felszerelései a további harcokhoz.
Ez viszont Oroszországot erősebbé és felbátorodottabbá tenné a győzelem által, és készen állna a következő lépésre az USA támogatásától megfosztott Európa ellen.
A NATO-szerte a védelmi miniszterek, a védelmi hírszerzés vezetői és a magas rangú katonatisztek szinte egyöntetűen megerősítették, hogy Oroszország arra készül, hogy megtámadjon egy NATO-államot és hogy Moszkva becslése szerint még három-öt év kell, hogy újjáépítse szárazföldi erőit, hogy készen álljon erre.
Úgy tűnik, az egyetlen kivétel ez alól a konszenzus alól az Egyesült Királyság saját vezérkari főnöke, Tony Radakin admirális, aki ehelyett magabiztosan és ismételten kijelenti, hogy Oroszország nem fog megtámadni egyetlen Nato államot sem.
Eközben az európai politikusok még mindig küszködnek azzal a ténnyel, hogy az amerikai biztonsági takaró, amelyet egész karrierjük során természetesnek vettek, folyamatosan távolodik tőlük.
Ez a folyamat már jóval a 2024-es választások előtt is egyértelmű volt. Washington világossá tette mindenki számára, aki hajlandó volt meghallani, hogy Kínát és a Közel-Keletet egyaránt nagyobb és közvetlenebb problémának tekinti, mint Oroszország töretlen ambícióját, hogy visszahódítsa korábbi területeit Európában.
A figyelem elterelését a NATO-ról elkerülhetetlenül követi majd az erőforrások elvonása, mivel az amerikai parancsnokok továbbra is versenyeznek egymással az elsőbbségért.
Oroszország arra irányuló erőfeszítései, hogy külföldön zűrzavart és szenvedést okozzon, általában akkor csillapodnak, amikor a helyzet viszonylag stabil, és fokozódnak, amikor a háború nem Moszkva akarata szerint alakul.
Ugyanakkor Oroszország továbbra is élvezni fogja saját támogatói koalíciójának támogatását.
Ha az USA és a Nyugat nem tesz érdemi erőfeszítéseket az elrettentésre, nincs okunk azt gondolni, hogy a jelenleg az orosz frontvonalat erősítő észak-koreai csapatok korlátozott létszámú kontingense nem fog bővülni, vagy hogy Irán és végül Kína nem fogja növelni az általuk szállított hadianyagok körét, hogy Oroszországot a harcban tartsa.
Arra is számítani kell, hogy az orosz proxy-k által Európa-szerte elkövetett gyújtogatások, szabotázsok és gyilkosságok száma ismét megugrik.
A mozgalmas tavasz és kora nyár után 2024 nagy részében a bejelentett incidensek száma visszaesett.
De Oroszország arra irányuló erőfeszítései, hogy külföldön pusztítást és szenvedést okozzon, általában akkor csillapodnak, amikor a helyzet viszonylag stabil, és akkor fokozódnak, amikor a háború nem Moszkva akarata szerint alakul. - zárja az írását a The Independent cikke.
A teljes cikket fordította és szerkesztette, képekkel, linkekkel kiegészítette: A VilagHelyzete alapító szerkesztő újságírója
Forrás: https://www.independent.co.uk/world/russia-ukraine-putin-war-trump-europe-b2667242.html
❗ Ha szeretnétek magyarul is olvasni továbbra is cikkeket elemzéseket, valódi tudásanyagokat, segítsetek kérlek támogatásotokkal az elkészültében!👉
vagy előfizetőként csatlakozzatok az oldalhoz!
Ez ugye a nagyhatalmak háborúja ... DE még az egyik nem engedte el hatalmat 🙄 Nem szívesen élnék Ny.Európában, Putyint nem tudni mire kényszerítik MÉG 😥
Ezek a haboruk arra kellenek hogy megszabaduljanak a nemzeti erzelmu csoportoktol. Az Orosz tabornokok (19) majd mind a leggyanusabb korulmenyek kozott haltak meg . Csak ugy mint a Donbass vezetoi , mint Mozgovoj, Motorola, Prigozin . 'Egy Vilag Rendet' nem lehet nezeti ontudatra epiteni . Hisz a notaban is az van hogy " Nemzetkozive lesz a vilag."A tomeget meg majd eggye kalapaljak. A Fabian elmelet szerint .