Ezen a körön belül több ember él, mint a Föld többi területén összesen! A Yuxi-kör!
Ráadásul az eredmény úgy jött ki, hogy a körön belül számos, kifejezetten ritkán lakott terület is elhelyezkedik, például a Takla-Makán sivatag, a Tibeti-fennsík, Mongólia, vagy Szibéria déli része
☄️🌏 Ezen a körön belül több ember él, mint a Föld többi területén összesen! Ez az úgynevezett Yuxi-kör! Az emberiség 55%-a él itt egy 4000km sugarú körön belül!
👉 Egy térképész, Alasdair Rae úgy döntött, beleveti magát a témába és megvizsgálja, igaz-e az állítás. Végül arra jutott, hogy valóban meghúzható egy ilyen kör.
Ez lett az úgynevezett Yuxi-kör, amely a Föld összlakosságának 55 százalékát foglalja magában. – derül ki a Visual Capitalist összefoglalójából.
https://www.visualcapitalist.com/cp/the-yuxi-circle-the-worlds-most-densely-populated-area/
▪️ Rae módszertana egyszerű volt.
Összesen 1500 város körül húzott meg 4000 kilométer sugarú köröket és megnézte, hányan élnek azokon belül – a 2020-as adatok alapján, amikor a Föld összlakossága 7,8 milliárd fő volt.
▪️ Az 1500 darab meghúzott körből 148 olyan terület jött ki, melyen belül legalább 4 milliárd ember élt, és a legtöbb ilyen kör középpontját ázsiai városok adták.
❗️ A lista élén az úgynevezett Yuxi-kör állt, vagyis az a 4000 kilométer sugarú terület, melynek középpontjában a kínai Jünnan tartományban található Yuxi nevű város áll.
A 4000 kilométeres sugár persze önmagában óriási távolságot jelent, de látható, hogy a Föld szárazföldi területeihez képest is aránylag kis területet foglal magában a Yuxi-kör.
👀 Ráadásul az eredmény úgy jött ki, hogy a körön belül számos, kifejezetten ritkán lakott terület is elhelyezkedik, például a Takla-Makán sivatag, a Tibeti-fennsík, Mongólia, valamint Szibéria déli része.
A térképész egyébként Ázsián kívüli központokkal is több, rendkívül sűrűn lakott területet azonosított.
Ilyen központok voltak például Kairó (2,29 milliárd fő), Párizs (1,19 milliárd fő) vagy Mexikóváros (0,73 milliárd fő).
▪️ Végül izgalmas adalék a kutatáshoz, hogy 2015-ben a London School of Economics egyik kutatója korábban még tovább ment a körök vizsgálatakor.
Danny Quah ugyanis kimutatta, hogy
👉 meghúzható egy kisebb sugarú kör is ahhoz, hogy olyan területet találjunk, melyen belül többen élnek, mint a körön kívül.
❗️ Ennek középpontja a Mianmarban található Mongkhet közelében helyezkedik el.
A középpont köré pedig elegendő egy 3300 kilométeres sugarú kört meghúzni ahhoz, hogy megtaláljuk a Föld legsűrűbben lakott területét.
Szerkesztette: A VilagHelyzete alapító szerkesztő újságírója
Érdekes, de vajon nem lesz-e célpont ebből a területből, mert itt gyorsabban megszabadulhatnak a számukra felesleges emberektől?!
Csak hogy kicsit kötekedjek, miért hisszük el hogy annyian élnek ott amennyit hazudnak? A kínaiak 1,7-es születésszám mellett is gyarapodnak három évtizednyi "egy gyerek törvény" után is, holott a népességszám fenntartásához is 2,13 kéne, és annyira jól élnek (bár se nyugdíj, se tb, csak 7 napos munkahét van) hogy statisztikailag verik gayrópát, holott vidéken még az ablaküveget se nagyon ismerik... Az indiaiaknál jobb a születésszám, bár senki nem tudja hány purdé éli túl a dögvízivást és szeméthegyeket, viszont a mai világban már szinte mindenben kamuznak, miért ebben ne hazudnának? Aki ráér, talál ebben a témában rengeteg okfejtést, már évek óta pedzegetik...