Elektromos autók eladásában a világpiaci helyzet egyértelmű képet mutat, de nem azt, amit elsőre gondolnál!
Olyan számunkra itt "nyugaton" az érzés most a Kínában zajló fejlődésre pillantva, mint amikor az afrikai busmanok először jártak New Yorkban a múlt században. Csak jelenleg mi vagyunk a busmanok...
Elektromos autók eladásában a világpiaci helyzet így néz ki és elég egyértelmű képet mutat. (A kimutatás a 2024-es eladási adatok alapján készült.)
Az átlagember kapásból biztos azt válaszolná, hogy az autómárkákban a Tesla vezeti a listát, ami igaz is lenne, ha a BYD nem uralná az első helyet több, mint kétszer annyi eladással.
Aki megnézte a múlt héten a Sanghajban zajló autó-expón készült felvételeket, az láthatta, hogy olyan számunkra itt "nyugaton" az érzés most a Kínában zajló fejlődésre pillantva, mint amikor az afrikai busmanok először jártak New Yorkban a múlt században.
A baj csak az, hogy jelenleg mi vagyunk a busmanok....(VilagHelyzete saját vélemény)
Megdöbbentő, hogy Kínában olyan magas szinten van a digitális kultúra és eszközök használata az utazásban, vásárlásban, sőt relatíve annyira olcsón elérhetőek a legújabb elektromos autók is, hogy mi azt el sem tudjuk képzelni, ha nem utaznánk oda vagy nem látnánk a tudósításokat.
Tény, hogy számunkra elképzelhetetlen, hogyan élhet 24 millió ember egyetlen modern nagyvárosban, ezért nem is érdemes összehasonlítani a mi életformánkkal.
De figyelmen kívül sem lehet hagyni, mert az időutazás és a jövő már létezik. 14 óra repülőút és 30-40 évvel előre utazhat az időben, aki akarja.
Ajánlom mindenkinek Horváth András videóját Sanghajból:
A Totalcar videója is érdekes! Érdemes rápillantani:
Szerkesztette : A VilagHelyzete alapító szerkesztő újságírója
A digitális kultúra magas színvonala a kínai oktatásban is megfigyelhető. /Az egyik lányom ebből írta a szakdolgozatát (Kelet-Ázsia szakértő)/.
Széles körben alkalmazzák az oktatási folyamat minden szakaszában a mesterséges intelligenciát, a virtuális valóságot és más technológiákat. Különböző intelligens oktatási platformok segítik az innovatív tehetségek képzését. Az infokommunikációs eszközök és az AI-rendszerek alkalmazásával a tanulási és tanítási mód a személyre szabott, tanulóközpontú irányba mutat elmozdulást. És mindebben a kormányzati támogatásoknak nagy szerepe van. A KKP, karöltve a kínai vállalatokkal, az oktatás és a készségfejlesztés átalakítását tűzte ki célul az innovatív és digitalizált gazdasághoz szükséges tehetségek kinevelése érdekében.
Kormányunk, aki teljesen lenullázta az oktatást, mert a birkákat így jobban lehet irányítani, ebben példát vehetne Kínától.
én csak onnan indulok ki,hogy az IQ átlag kína,taiwan,két korea,japán,szingapúr 160!!
kína csak a világ első számú gazdasági hatalma - mint az ópiumháborúk előtt volt
a világon évente 4 millió szabadalmat fogadnak el - 2,5 millió kínai ebből!
én azért nem vagyok híve a túlzásba vitt digitalizációnak 40 000 év alatt,de főleg az utolsó 12 500 évben 200 ccm-el lett kisebb az agyunk mérete és folyamatosan csökken.