Az új BRICS-szövetség halálos fenyegetést jelent a Nyugatra nézve - Egy új globális tartalékvaluta aláássa az USA dollár fölényét
A héten jelentették be, hogy Irán és Argentína kérte felvételét a BRICS-csoportba.
Az új BRICS-szövetség halálos fenyegetést jelent a Nyugatra nézve.
Egy új globális tartalékvaluta aláássa az USA dollár fölényét.
A héten jelentették be, hogy Irán és Argentína kérte felvételét a BRICS-csoportba.
A VilagHelyzete oldalon anno megalakulásakor sok cikket írtam a BRICS-országok szervezetéről és céljairól.
➽ Nagy gondban az USA, mert Kína, India, Oroszország, Brazília és Dél-Afrika összefogtak (2012)
➽ Földrengéssel felérő új pénzügyi rendszert hoznak létre a dollár rovására a BRICS-országok! (2014)
A BRICS - amelyet a közelmúltig Brazília, Oroszország, India, Kína és Dél-Afrika alkotott - egy olyan fórum, amely lehetővé teszi a nyugati fejlett gazdaságokon kívüli országok számára, hogy gazdasági kérdésekben szövetségeket kössenek. Ahogy egyre nagyobb lesz, úgy nő a befolyása és a gazdasági jelentősége is.
A múlt héten Putyin elnök az egyik BRICS-fórumon bejelentette, hogy Oroszország Kínával és más BRICS-országokkal együtt egy új globális tartalékvaluta bevezetésére készül, amely a BRICS-országok valutáinak kosarából állna.
Ha sikerrel jár, egy ilyen tartalékvaluta közvetlen fenyegetést jelentene a jelenleg domináns amerikai dollárra.
Nehéz a két történetet nem ugyanannak az általános ívnek a részeként értelmezni.
● Irán és Argentína azért ugrik fel a szekérre, mert lehetőséget látnak arra, hogy a nyugati vezetésű globalizációval szemben alternatív szövetséget hozzanak létre.
● Eközben a többi BRICS-tag azért hívja őket a fedélzetre, mert vérszagot éreznek, mivel úgy látják, hogy az Oroszország elleni nyugati szankciók gyors összeomlása nagy gazdasági gyengeségeket tár fel.
Egy új kereskedelmi blokk saját tartalékvalutával fenyegetést jelenthet a Nyugatra és az amerikai dollár dominanciájára? Szinte biztosan.
● Jelenlegi formájukban a BRICS-országok a világ GDP-jének mintegy 31,5%-át teszik ki, vásárlóerő-paritáson kiigazítva.
● Iránnal és Argentínával együtt ez az arány a világ GDP-jének 33%-ára emelkedik. Ez egy hatalmas potenciális kereskedelmi blokk, és a világ GDP-jének 33%-a minden bizonnyal elég ahhoz, hogy egy tartalékvaluta létjogosultsága legyen.
Ezen túlmenően azonban az országok közötti szinergiák lehetősége óriási.
● A kibővített BRICS-országok együttesen jelenleg a világ olajtermelésének mintegy 26%-át és az acélgyártáshoz használt vasérctermelés 50%-át állítják elő.
● A globális kukoricatermelés 40%-át és a globális búzatermelés 46%-át állítják elő.
Ha ezeket mind az új tartalékvalutában kereskednék, az azonnal a világgazdaság egyik sarokkövévé válna.
Eközben az amerikai dollár már most is lejtmenetben van.
Június elején az IMF közzétett egy jelentést, amely szerint az amerikai dollár ma a globális tartalékok 59%-át teszi ki - ami messze elmarad az 1999-es 70%-os aránytól.
https://blogs.imf.org/2022/06/01/dollar-dominance-and-the-rise-of-nontraditional-reserve-currencies/
A jelentés megjegyezte, hogy a központi bankok tartalékkezelői aktívan átcsoportosítják portfólióikat a dollárból a nem hagyományos valutákba.
Most képzeljük el, hogyan nézne ez ki, ha a BRICS-országok bevezetnék tartalékvalutájukat - nevezzük "BRIC"-nek. Tegyük fel, hogy a BRIC-et nagyjából a blokk globális GDP-ben betöltött jelentőségének megfelelően tartanák tartalékként és hogy a BRIC minden más tartalékból egyformán kivenné a részét.
A hatás nagyjából úgy nézne ki, mint a fenti ábrán. Amint láthatjuk, még ez az egyszerű feladat is azt mutatja, hogy a BRIC-országok könnyen megállnák a helyüket az amerikai dollárral szemben.
A világgazdaságban végbemenő változások minden bizonnyal a legnagyobbak, amire 1945 óta nem volt példa.
Mégis nagyon kevés szó esik erről a sajtóban vagy politikai körökben.
Terveznek erre a nyugati vezetők?
Van stratégiájuk erre a szép új világra?
Reméljük, hogy igen, mivel ezek a változások drasztikusan befolyásolhatják a nyugati életszínvonalat és a világban elfoglalt helyünket.
A teljes cikket fordította és szerkesztette: VilagHelyzete
Forrás: UnHerd.com
Ez a gondolat nagyobb felrevezetes mint az eredeti arany fedezetu dollar .
Aranyfedezetu digitalis(szamjegy) valuta ???? Az mi ? Mi az hogy aranyfedezetu .??? Bevalthato aranyra barmely banknal ??? Az egesz osszeesne ha az USA visszaallitana az aranyfedezetu dollart amelyre ra volt irva hogy bevalthato valodi penzre(lawful money=arany , ezust) barmely banknal. Mit csinal a BRICS avval a valutaval mely abban a pillanatban megszunik ha valaki leoltja a villanyt . Mondjuk olyan 50 evre .
Meg lehet csinalni ? Hogyne . Mindent lehet . Voltak rabszolga rendszerek is . Mint pl; a Szoviet Unio a Voros Paradicsom . Ott 66 millio embert oltek le es a vilag nem szolt egy szot sem . Figyeljek hogy mi megy Izraelben . Televizios tomegmeszarlas es a vilag elfogadja . Thehat minden lehet .
Meg csak annyit hogy mi a penz . " Gold is money . Everything else is credit." J.P. Morgan
'Arany az penz . Minden mas hitel.'