Washington krónikus érdektelensége a konfliktusból való kilépési stratégiák iránt nem sok jót ígér Ukrajna számára sem - Fontos elemzés
Az Egyesült Államok az elmúlt években több háborút is indított, vagy belekeveredett azokba, de egyik sem végződött békével és stabilitással. Az erről szóló friss mai cikket lefordítottam számotokra.
Washington krónikus érdektelensége a konfliktusból való kilépési stratégiák iránt nem sok jót ígér Ukrajna számára sem!
Az Egyesült Államok az elmúlt években több háborút is indított, vagy belekeveredett azokba, de egyik sem végződött békével és stabilitással. Az erről szóló friss mai cikket lefordítottam számotokra. (VilagHelyzete)
"Már korábban is elmondtuk és ma is azt mondjuk, hogy ha a találkozó végén tűzszünetre szólítanak fel, nos, az egyszerűen elfogadhatatlan" - mondta John Kirby, az amerikai Nemzetbiztonsági Tanács szóvivője a FOX News Sunday című műsorában, utalva Vlagyimir Putyin orosz elnök és Hszi Csin-ping kínai elnök moszkvai találkozójára.
Az igazság az, hogy a fegyveres konfliktusból való kilépés soha nem bizonyult Washington számára kívánatos eredménynek.
Ez érthető, amikor úgy tűnik, hogy az amerikai establishment elitje többet nyerhet, mint veszíthet az ukrajnai konfliktus folytatásával.
"Az ukránok bebizonyították, hogy igazán jó befektetés az Egyesült Államok számára" - mondta Hillary Clinton volt amerikai külügyminiszter tavaly decemberben.
"Nem azt kérik tőlünk, hogy legyünk ott, hogy megvívjuk a háborújukat; ők maguk vívják azt".
Viszont az amerikai intézményrendszer az, amely az amerikai adófizetők dollármilliárdjainak hasznát aratja le és ömleszti a katonai-ipari komplexumba Ukrajna védelmi kiadásainak álcája alatt.
Ehhez jön még az a bónusz, hogy az egész Európai Unió még inkább függ az amerikai energiától és hogy a vállalkozások az USA-ba menekülnek, miután Brüsszel elzárta magát az olcsó orosz energiától, amelyre a kontinens gazdasága épült.
A március hónap kényelmes emlékeztetőül szolgál arra, hogy az USA által vezetett háborúknak nincsenek kilépési stratégiái, csak átjárói vagy hídjai a még több mocsárba vezető utaknak.
Két ilyen esemény jut eszembe, amelyek mindkettő az elmúlt évek márciusában kezdődött, Irakban és Líbiában.
Irak lerohanása maga is csak egy átmenet volt az afganisztáni invázióhoz, amelyet az indított el, hogy 2001. szeptember 11-én szaúdiak egy csoportja megtámadta az USA hazáját.
De kit érdekelnek a részletek. Jobb, ha mindenkit kiiktatunk, aki nem áll egyértelműen Washington oldalán, csak a biztonság kedvéért.
Bár az elképzelés nevetségesen hangzik, valójában ez volt az alapja annak a védelempolitikai stratégiának, amelyet 1992-ben az akkori védelmi miniszterhelyettes, Paul Wolfowitz dolgozott ki Dick Cheney védelmi miniszter alatt.
https://www.archives.gov/files/declassification/iscap/pdf/2008-003-docs1-12.pdf
Ez aláhúzta annak szükségességét, hogy az amerikai védelmi intézkedéseket úgy kell irányítani, hogy "megakadályozzák az USA új riválisának újbóli megjelenését" a hidegháborút követően.
Bár a Fehér Ház akkoriban hivatalosan elutasította, a téma később a Project for the New American Century (PNAC) - Új Amerikai Évszázad Projekt agytröszt alapjává vált, amelynek elképzeléseit, miszerint a nemzetbiztonságot ürügyként kell felhasználni a világ azon országainak megdöntésére, amelyek nem tartják magukat Washington menetrendjéhez, a neokonzervatívok agresszívan terjesztették.
https://sites.ualberta.ca/~raitken/documents/0606riseanddemise.pdf
A PNAC-ot 1997-ben Robert Kagan (a jelenlegi politikai ügyekért felelős külügyminiszter-helyettes és az oroszországi rendszerváltást támogató Victoria Nuland házastársa) alapította, és a végtelen háború tervezetét nyújtotta, amelyből nincs kiút.
► "Új amerikai évszázad (háborús) projekt"
https://www.vilaghelyzete.com/2018/10/uj-amerikai-evszazad-haborus-projekt.html
► Így hozták létre hamis okokkal a közel-keleti háborúkat - "Új amerikai évszázad (háborús) projekt" - "Háborúra készülve" című film
https://www.vilaghelyzete.com/2018/12/igy-hoztak-letre-hamis-okokkal-kozel.html
❗ Kötelező tananyag: Az USA stratégiájának nyílt beismerése felfedte a háborúk és a mostani válság okait !
https://www.vilaghelyzete.com/2015/09/kotelezo-tananyag-az-usa-strategiajanak.html
❗ Brzezinski már 1997-ben megtervezte Oroszország, mint birodalom Ukrajnán keresztüli gyengítését
https://www.vilaghelyzete.com/2015/02/brzezinski-mar-1997-ben-megtervezte.html
Wesley Clark nyugalmazott négycsillagos amerikai hadseregtábornok, a NATO szövetséges műveleteinek korábbi parancsnoka 2007-ben a kaliforniai Commonwealth Clubban azt mondta, hogy a 9/11-re adott amerikai reakció "politikai puccs" volt, amelyben "néhány keménykezű ember átvette az amerikai politika irányítását és soha nem vették a fáradságot, hogy tájékoztassák a többieket".
Clark elmondta, hogy 9/11 után a Pentagon egyik tisztje közölte vele Donald Rumsfeld akkori védelmi miniszter irodájából származó feljegyzés tartalmát, amely szerint az USA "öt éven belül hét ország kormányát fogja megtámadni és megsemmisíteni". Clark szerint ezek az országok Irak, Szíria, Libanon, Líbia, Szomália, Szudán és Irán voltak, amelyeket mind Oroszország kliensországainak tekintettek. A tábornok szerint sürgető volt, hogy ezeket az országokat az USA ellenőrzése alá vonják.
Így nem csoda, hogy nem volt valódi erőfeszítés az USA által vezetett közelmúltbeli háborúk befejezésére azon túl, hogy kihasználják őket, hogy egyik országból a másikba ugráljanak, miközben fegyvereket, nyugaton kiképzett dzsihadistákat és általános káoszt hagynak maguk után, amikor a neokonok, akik támogatták ennek a gondolatát, uralják a nemzetbiztonsági intézményeket.
Az a tény, hogy mindez a legrosszabb esetben a szomszédos nemzetekre való átterjedés kockázatát hordozta magában, csak egy kényelmes ürügyként szolgált egy újabb szomszédos, nem szimpatikus kormány vagy vezető kiiktatására.
Julian Assange (Wikileaks) véleménye az USA afganisztáni háborújáról
Ki tudja, hogy a ma Ukrajnába dobott fegyverek és az USA által támogatott radikálisok nem fognak-e egy napon más európai nemzeteket is sújtani és nem lesz-e szükségük Washington segítségére a "szabadság és demokrácia" biztosításában?
A terrorizmus végül felváltotta a hidegháborút, mint a védelmi ipar számára kényelmes madárijesztőt és a nyugati internetes ökoszisztéma fejlesztését, valamint a megfigyelési-ipari komplexumot hozta létre, amint azt Edward Snowden, a hírszerző közösség egykori informátora részletesen bemutatta. Két évtizeddel 9/11 után azonban a terrorizmus elleni háború egyre kevésbé nyeri el a közvélemény tetszését.
Mivel Oroszország globálisan növelte befolyását, sőt más országoknak segített eltakarítani a nyugati intervenciós zűrzavart, új fenyegetés jelent meg Washington globális dominanciájára nézve, és a hidegháború kényelmesen újraindult.
Ez az új hidegháború nem más, mint Washington kilépési stratégiája az egyre kevésbé jövedelmező terrorizmus elleni háborúból - ami az egyetlen olyan kilépési stratégia, ami úgy tűnik, hogy érdekli.
Ukrajna fegyverekkel való feltöltése és a neonácik kiképzése Oroszország nyugati határán csak az egyik aspektusa volt annak a hibrid stratégiának, amelynek célja Oroszország új madárijesztőként való beállítása volt, ami kényelmesen előidézte egész új, több milliárd dolláros védelmi és biztonsági iparágak, például a "kiberbiztonság" kialakulását is, hogy az "orosz fenyegetés" ellen irányuljanak.
A nyugati vezetők most arról beszélnek, hogy szükség van egy ukrajnai harctéri győzelemre Oroszország ellen és elítélik a tárgyalásokat.
Miért hagynánk, hogy a béke egy fejőstehén útjába álljon?
Az európai nemzetek is elkezdtek Washington nyomdokaiba lépni, és az ukrajnai konfliktust ürügyként használják fel saját ipari bázisuk megerősítésére, a fegyvergyártás felfuttatásával, a Brüsszelből származó milliárdos készpénz segítségével.
Mivel Nyugat-Európa ipara szenved a magas energiaköltségek miatt, ez gyenge vigaszdíj azért, hogy követték Washingtont egy újabb elhibázott katonai kalandba.
De az igazi aggodalom az ukránok miatt kellene, hogy legyen, akik láthatóan nem fogták fel azt a tényt, hogy Washington győzelme - sem Ukrajnában, sem máshol - soha nem jelentett kilépést vagy véget, csak a káosz meghosszabbítását és további terjedését.
A teljes cikket fordította és szerkesztette: VilagHelyzete
Forrás és eredeti cikk címe: Washington’s chronic disinterest in conflict exit strategies doesn’t bode well for Ukraine
The US has started or inserted itself into multiple wars in recent years – none of which ended in peace and stability
➽ Kapcsolódó VilagHelyzete Cikkek: ➽
► "Új amerikai évszázad (háborús) projekt"
https://www.vilaghelyzete.com/2018/10/uj-amerikai-evszazad-haborus-projekt.html
► Így hozták létre hamis okokkal a közel-keleti háborúkat - "Új amerikai évszázad (háborús) projekt" - "Háborúra készülve" című film
https://www.vilaghelyzete.com/2018/12/igy-hoztak-letre-hamis-okokkal-kozel.html
❗ Kötelező tananyag: Az USA stratégiájának nyílt beismerése felfedte a háborúk és a mostani válság okait !
https://www.vilaghelyzete.com/2015/09/kotelezo-tananyag-az-usa-strategiajanak.html
❗ Brzezinski már 1997-ben megtervezte Oroszország, mint birodalom Ukrajnán keresztüli gyengítését
https://www.vilaghelyzete.com/2015/02/brzezinski-mar-1997-ben-megtervezte.html
► Az igazság itt van ! Szíria és a Közel-Kelet valódi történelmi háttere
https://www.vilaghelyzete.com/2013/08/az-igazsag-itt-van-sziria-es-kozel.html
► Az ISIS fedősztori titkos története - Kik kreálták és használják a rettegett Iszlám Államot
https://www.vilaghelyzete.com/2014/09/az-isis-fedosztori-titkos-tortenete-kik.html
► Hős vagy áruló Bradley Manning az igazság kiderülése miatt ? Az USA kettős mércéje és egy rendőrállam kialakulása
https://www.vilaghelyzete.com/2013/07/hos-vagy-arulo-bradley-manning-az.html
► A NATO háborút akar - De te mire vársz ? - Szellemi mozgósítás az igazságra
https://www.vilaghelyzete.com/2014/12/a-nato-haborut-akar-de-te-mire-varsz.html
► Igazságok a Nyugat közel-keleti beavatkozásai és a párhuzamos társadalmak kialakítása mögött - Interjú Maróth Miklós akadémikussal
https://www.vilaghelyzete.com/2017/03/igazsagok-nyugat-kozel-keleti.html
HAJRÁ PUTYIN