Hidak felrobbantásával 3 vonatot siklattak ki ukrán terroristák az oroszországi Brajnszki és Kurszki területen! A hidakat felrobbantották, amely vagy az ott közlekedő vonatra zuhantak, kisiklatták azt
Szíriai nő mesél arról, hogyan élt a NATO al-Kaida terrorszervezetének vezetése alatt
NATO által támogatott al-Kaida HTS terroristák Damaszkuszban, Szíriában
2025. február 11.-Arabi szuri-Szíria-6 hozzászólás
Tegnap kaptunk egy levelet a közösségi médiánkban egy szíriai hölgytől, ami inkább segélykiáltásnak tűnt, mivel részletesen leírta az életét a szíriai kormány megdöntése és az Al-Kaida HTS terroristáinak kinevezése után. Ellenőriztük a levél hitelességét, és szerkesztés nélkül közöljük veletek:
Szíriai állampolgár vagyok, és kapcsolataim, valamint a legtöbb területről – a politikától távol – gyűjtött bizonyítékok révén szemtanúja leszek minden szíriai területnek.
A „rezsim” 2024. december 8-án bukott meg, és a Hay'at Tahrir al-Sham (HTS) és vezetője, Abu Muhammad al-Julani (akit Szíria barátai és ellenségei egyaránt mérsékeltnek tartanak) vette át a hatalmat.
Először is, tisztázásképpen:
Milyen ígéreteket tettek a Szíriai Arab Hadsereg katonáinak abban a pillanatban, amikor parancsot kaptak állásaik átadására, fegyvereik letételére és gyalog, civil ruhában otthonaikba való visszatérésre a bukás éjszakáján?
Az ígéretek szerint a hadsereg átszervezi magát, és mindenki a hadseregben marad, miközben megkapja a kompenzációját és a fizetését.
Két nappal később a cionista entitás (Izrael) több száz légicsapást mért a hadsereg állásaira, és megsemmisítette azokat. A 80 éve létező Szíriai Arab Hadsereg képességeit két napon belül megsemmisítették al-Julani, a feltételezett szövetségesük uralma alatt.
A következő hetekben a cionista entitás átvette az irányítást a Sheikh-hegy és Kuneitra felett, tankjai pedig elérték Damaszkusz külvárosát.
Az izraeli katonák elkezdtek vásárolni Daraa piacain, mindössze egyetlen ellenállási műveletre került sor néhány helyi lakos részvételével, de azt a HTS és a cionista szervezet közötti erős szövetség miatt leverték.
Ami a Szíriai Arab Hadsereg és a többi szíriai fegyveres erő tagjait illeti, mi történt velük?
Az üzbégek, ujgurok és más nemzetiségek által támogatott HTS és frakciói átfogó kampányokat indítottak a kisebbségi területeken, több ezer tisztet őrizetbe véve és bebörtönözve őket. Több százan haltak meg lemészárlás vagy lövöldözés útján.
Egymillióan közülük most otthon ülnek családjukkal, munka nélkül, fizetés nélkül, és bizonytalanok a jövőjüket illetően.
Régebben azzal vádolták az előző „rezsimet”, hogy hagyta Iránnak és Oroszországnak megszállni Szíriát. Az évek során csak néhány orosz katonát láttam kávézni a tartusi tengerparton... és soha nem láttam irániakat. Most azonban számos, a HTS-hez kötődő nemzetiségű embert látunk az utcákon, fegyverekkel felfegyverkezve, akik terror- és megfélemlítési kampányokat folytatnak a nép ellen.
Állításuk szerint a szíriai hadsereget most átszervezik... de nézzük meg, kik vezetik ezt a hadsereget... nem szíriai nemzetiségű frakciók vezetői, akik több pozíciót is betöltöttek ebben a szörnyű hadseregben.
Az al-Julani által nyilatkozataiban ígért biztonság és védelem
A legtöbb szíriai régió veszélyes az emberrablások, gyilkosságok és a civil, valamint katonai otthonok szisztematikus kifosztása miatt. Szíria egész területén az előző „rezsim” több száz lakóépületet hozott létre a hadsereg számára, több ezer családnak adva otthont, akiket kiűztek, otthonaikat pedig kifosztották.
Mindezeket az eseteket dokumentálják és elküldik Szírián kívüli humanitárius szervezeteknek, csak ma 6 gyilkosságot dokumentáltak.
Mi a helyzet az egyéni jövedelmek javításával, ahogy azt al-Julani miniszterei ígérték?
Több ezer alkalmazottat bocsátottak el különböző minisztériumokból és igazgatóságokból a tartományokban, akár felekezeti alapon, akár más gyenge kifogásokkal.
Az egyszerű alkalmazott, aki maradt a munkahelyén, most a fizetését költi közlekedésre, amelynek ára megnégyszereződött. A nyugdíjasokat is két hónapra megfosztották a fizetésüktől.
A kenyér ára, amelytől a szíriai nép megélhetését élvezi, tizenkétszeresére emelkedett.
Az éhezők forradalma elkerülhetetlen.
Szolgáltatások városokban és falvakban:
Nincsenek említésre méltó szolgáltatások, mivel a szolgáltatások üzemanyagot igényelnek. A szemét az utcák jellemzője.
Az új „kormány” befagyasztotta a lakosság bankokban lévő pénzét, és e cikk megírásáig tilos azt mozgatni.
Íme néhány példa a szíriaiak helyzetére az állítólagos felszabadulás és az izraeli háborús bűnös, Netanjahu vezette szíriai „forradalom” győzelme után, amelyet röviddel ezelőtt mondott az izraeli Kneszet előtti konferenciáján.
A szabad Szíria csak arab csatornákon szép. De a tények itt mind feketeek.
Köszönöm a Syria News weboldal kezelését.
Köszönöm, Miri Wood .
Köszönöm, Arabi Souri.
Köszönöm, Stefan Heuer .
Köszönöm mindenkinek, aki megosztja velünk a szíriai igazságot.
A szír hölgy levelének vége.
A Nyugat eltökélt szándéka volt, hogy 13,5 éven keresztül Szíriában telepítse az al-Kaida HTS-t, finanszírozva a terrorizmust és a szíriai nép ellen elkövetett háborús bűncselekményeket. Ennek költségeit nyugati állampolgárok és az Öböl-menti népek, főként Katar és Szaúd-Arábia fizették, több százmilliárd dollárt, eurót és riált. Reméljük, most már elégedettek azzal, hogy a terroristákba való befektetésük sikeres volt.
Az iraqi hadsereg is letette a fegyvert es hazament . Az americaiak eloszor alkalmaztak az alacsony hullamhosszu rezonancia fegyvert , amely arrol beszelt a katonaknak hogy Allah mondja nekik hogy tegyek le a fegyvert .
Igen, ott úgy történt, itt viszont Aszad azért mondott le, mert megígérték neki, hogy nem lesz bántódása a szíriai embereknek, katonáknak. A katonaság ezért tette le a fegyvert, mert ezt a parancsot kapta. Aztán jöttek az aljas zsidók és szétbombázták a már egyébként is romokban álló Szíriát. Na és a szintén zsidó MOSZAD-os al-Julani - arabnak adva ki magát- nekiállt a szíriai keresztények lefejezésének! Putyin meg még akkor lelövette Aszad gépét, miután elhagyták Szíriát...
Így van ez, ha mindegyik kutya ugyanannak a gazdának a tulajdona! Lényeg, hogy pusztuljon az orosz etnikum - az ukránok többsége is az -, a rívás meg nem kerül semmibe! Mást eddig nem tettek Putyinék! Már nem is leplezik, hogy kiknek dolgoznak az orosz nép kárára!
Putin egy hazaraulo . Halalra illyesztgetett babu . Amit ket het alatt elintezhetett volna az mara mar olyan elmegesedet seb amelybe akar egesz Europa is belehalhat .
Ezt a hatmogotti politikat alkalmaztak a Kazar Birodalomban is . Obadia egy palota puccsal atvette a hatalmat es a birodalmat kepezo kulonbozo nepeket egymas ellen uszitotta . A kerdes hogy honnan vette az ehhez szukseges penzt .
Igen. Én már az elejétől kezdve nem hiszek neki, hiszen 2021-ben már megmondta Schwab, hogy mi fog történni 22-ben. Készültek is akkor nyáron reklámokkal az "energiaválság", "élelmiszerválság", stb-re, merthogy háborúk lesznek... New Yorkban az atomtámadás alatti protokollt gyakoroltatták az emberekkel, Németországban a virágcserépkályha építését tanították... Na és ugye már régen tudjuk a terveket, csak az időpontok kérdésesek... Aztán jött a háború, és ahogy Ön is mondja, amit két hét alatt megoldhatott volna... Most pedig már Oroszország területén folynak a harcok... Na mondjuk az is igaz, hogy Putyin volt felesége már régen megmondta, hogy a férjét a CIA megölte, és egy dublőrt tett oda helyette... Bár olvastam azt is, hogy ez a mostani már a sokadik, mert "gondoskodnak" róla, hogy minden flottul menjen...
Bár ez is várható volt, mert a "háború" kezdetén rakétaelhárító rendszereket állítottak Moszkva magas házainak a tetejére... Ha nem így volt a tervben, akkor a határra állíttatta volna, hogy ha a NATO mégis ...
Kedves Ida en lattam egy igen rovid videot arrol hogy az eredeti Putin egy targyaloteremben ketrecbol orditozott az igazaert . No persze egy videon minden
lehet . De egy biztos hogy ez a Putin nem az eredeti KGBs Putin .
Én is láttam azt a videót, de annyira rossz minőségű volt, hogy hiszem, ha akarom. Viszont a halálakor Medvegyev FB oldalán megjelent a hír, hogy "szegény Vlagyimir Vlagyimirovics meghalt"... Pár percig volt fenn, valaki képernyőképet csinált róla, én is azt láttam... Ez akkor volt, amikor Putyin 10 napra "eltűnt". Abban pedig egyetértünk sokakkal, hogy ez az ember nem az az ember...
Itt egy másik ország, a gazdák ugyanazok:
Szíriai nő mesél arról, hogyan élt a NATO al-Kaida terrorszervezetének vezetése alatt
NATO által támogatott al-Kaida HTS terroristák Damaszkuszban, Szíriában
2025. február 11.-Arabi szuri-Szíria-6 hozzászólás
Tegnap kaptunk egy levelet a közösségi médiánkban egy szíriai hölgytől, ami inkább segélykiáltásnak tűnt, mivel részletesen leírta az életét a szíriai kormány megdöntése és az Al-Kaida HTS terroristáinak kinevezése után. Ellenőriztük a levél hitelességét, és szerkesztés nélkül közöljük veletek:
Szíriai állampolgár vagyok, és kapcsolataim, valamint a legtöbb területről – a politikától távol – gyűjtött bizonyítékok révén szemtanúja leszek minden szíriai területnek.
A „rezsim” 2024. december 8-án bukott meg, és a Hay'at Tahrir al-Sham (HTS) és vezetője, Abu Muhammad al-Julani (akit Szíria barátai és ellenségei egyaránt mérsékeltnek tartanak) vette át a hatalmat.
Először is, tisztázásképpen:
Milyen ígéreteket tettek a Szíriai Arab Hadsereg katonáinak abban a pillanatban, amikor parancsot kaptak állásaik átadására, fegyvereik letételére és gyalog, civil ruhában otthonaikba való visszatérésre a bukás éjszakáján?
Az ígéretek szerint a hadsereg átszervezi magát, és mindenki a hadseregben marad, miközben megkapja a kompenzációját és a fizetését.
Két nappal később a cionista entitás (Izrael) több száz légicsapást mért a hadsereg állásaira, és megsemmisítette azokat. A 80 éve létező Szíriai Arab Hadsereg képességeit két napon belül megsemmisítették al-Julani, a feltételezett szövetségesük uralma alatt.
A következő hetekben a cionista entitás átvette az irányítást a Sheikh-hegy és Kuneitra felett, tankjai pedig elérték Damaszkusz külvárosát.
Az izraeli katonák elkezdtek vásárolni Daraa piacain, mindössze egyetlen ellenállási műveletre került sor néhány helyi lakos részvételével, de azt a HTS és a cionista szervezet közötti erős szövetség miatt leverték.
Ami a Szíriai Arab Hadsereg és a többi szíriai fegyveres erő tagjait illeti, mi történt velük?
Az üzbégek, ujgurok és más nemzetiségek által támogatott HTS és frakciói átfogó kampányokat indítottak a kisebbségi területeken, több ezer tisztet őrizetbe véve és bebörtönözve őket. Több százan haltak meg lemészárlás vagy lövöldözés útján.
Egymillióan közülük most otthon ülnek családjukkal, munka nélkül, fizetés nélkül, és bizonytalanok a jövőjüket illetően.
Régebben azzal vádolták az előző „rezsimet”, hogy hagyta Iránnak és Oroszországnak megszállni Szíriát. Az évek során csak néhány orosz katonát láttam kávézni a tartusi tengerparton... és soha nem láttam irániakat. Most azonban számos, a HTS-hez kötődő nemzetiségű embert látunk az utcákon, fegyverekkel felfegyverkezve, akik terror- és megfélemlítési kampányokat folytatnak a nép ellen.
Állításuk szerint a szíriai hadsereget most átszervezik... de nézzük meg, kik vezetik ezt a hadsereget... nem szíriai nemzetiségű frakciók vezetői, akik több pozíciót is betöltöttek ebben a szörnyű hadseregben.
Az al-Julani által nyilatkozataiban ígért biztonság és védelem
A legtöbb szíriai régió veszélyes az emberrablások, gyilkosságok és a civil, valamint katonai otthonok szisztematikus kifosztása miatt. Szíria egész területén az előző „rezsim” több száz lakóépületet hozott létre a hadsereg számára, több ezer családnak adva otthont, akiket kiűztek, otthonaikat pedig kifosztották.
Mindezeket az eseteket dokumentálják és elküldik Szírián kívüli humanitárius szervezeteknek, csak ma 6 gyilkosságot dokumentáltak.
Mi a helyzet az egyéni jövedelmek javításával, ahogy azt al-Julani miniszterei ígérték?
Több ezer alkalmazottat bocsátottak el különböző minisztériumokból és igazgatóságokból a tartományokban, akár felekezeti alapon, akár más gyenge kifogásokkal.
Az egyszerű alkalmazott, aki maradt a munkahelyén, most a fizetését költi közlekedésre, amelynek ára megnégyszereződött. A nyugdíjasokat is két hónapra megfosztották a fizetésüktől.
A kenyér ára, amelytől a szíriai nép megélhetését élvezi, tizenkétszeresére emelkedett.
Az éhezők forradalma elkerülhetetlen.
Szolgáltatások városokban és falvakban:
Nincsenek említésre méltó szolgáltatások, mivel a szolgáltatások üzemanyagot igényelnek. A szemét az utcák jellemzője.
Az új „kormány” befagyasztotta a lakosság bankokban lévő pénzét, és e cikk megírásáig tilos azt mozgatni.
Íme néhány példa a szíriaiak helyzetére az állítólagos felszabadulás és az izraeli háborús bűnös, Netanjahu vezette szíriai „forradalom” győzelme után, amelyet röviddel ezelőtt mondott az izraeli Kneszet előtti konferenciáján.
A szabad Szíria csak arab csatornákon szép. De a tények itt mind feketeek.
Köszönöm a Syria News weboldal kezelését.
Köszönöm, Miri Wood .
Köszönöm, Arabi Souri.
Köszönöm, Stefan Heuer .
Köszönöm mindenkinek, aki megosztja velünk a szíriai igazságot.
A szír hölgy levelének vége.
A Nyugat eltökélt szándéka volt, hogy 13,5 éven keresztül Szíriában telepítse az al-Kaida HTS-t, finanszírozva a terrorizmust és a szíriai nép ellen elkövetett háborús bűncselekményeket. Ennek költségeit nyugati állampolgárok és az Öböl-menti népek, főként Katar és Szaúd-Arábia fizették, több százmilliárd dollárt, eurót és riált. Reméljük, most már elégedettek azzal, hogy a terroristákba való befektetésük sikeres volt.
Az iraqi hadsereg is letette a fegyvert es hazament . Az americaiak eloszor alkalmaztak az alacsony hullamhosszu rezonancia fegyvert , amely arrol beszelt a katonaknak hogy Allah mondja nekik hogy tegyek le a fegyvert .
Igen, ott úgy történt, itt viszont Aszad azért mondott le, mert megígérték neki, hogy nem lesz bántódása a szíriai embereknek, katonáknak. A katonaság ezért tette le a fegyvert, mert ezt a parancsot kapta. Aztán jöttek az aljas zsidók és szétbombázták a már egyébként is romokban álló Szíriát. Na és a szintén zsidó MOSZAD-os al-Julani - arabnak adva ki magát- nekiállt a szíriai keresztények lefejezésének! Putyin meg még akkor lelövette Aszad gépét, miután elhagyták Szíriát...
Így van ez, ha mindegyik kutya ugyanannak a gazdának a tulajdona! Lényeg, hogy pusztuljon az orosz etnikum - az ukránok többsége is az -, a rívás meg nem kerül semmibe! Mást eddig nem tettek Putyinék! Már nem is leplezik, hogy kiknek dolgoznak az orosz nép kárára!
Putin egy hazaraulo . Halalra illyesztgetett babu . Amit ket het alatt elintezhetett volna az mara mar olyan elmegesedet seb amelybe akar egesz Europa is belehalhat .
Ezt a hatmogotti politikat alkalmaztak a Kazar Birodalomban is . Obadia egy palota puccsal atvette a hatalmat es a birodalmat kepezo kulonbozo nepeket egymas ellen uszitotta . A kerdes hogy honnan vette az ehhez szukseges penzt .
Igen. Én már az elejétől kezdve nem hiszek neki, hiszen 2021-ben már megmondta Schwab, hogy mi fog történni 22-ben. Készültek is akkor nyáron reklámokkal az "energiaválság", "élelmiszerválság", stb-re, merthogy háborúk lesznek... New Yorkban az atomtámadás alatti protokollt gyakoroltatták az emberekkel, Németországban a virágcserépkályha építését tanították... Na és ugye már régen tudjuk a terveket, csak az időpontok kérdésesek... Aztán jött a háború, és ahogy Ön is mondja, amit két hét alatt megoldhatott volna... Most pedig már Oroszország területén folynak a harcok... Na mondjuk az is igaz, hogy Putyin volt felesége már régen megmondta, hogy a férjét a CIA megölte, és egy dublőrt tett oda helyette... Bár olvastam azt is, hogy ez a mostani már a sokadik, mert "gondoskodnak" róla, hogy minden flottul menjen...
Bár ez is várható volt, mert a "háború" kezdetén rakétaelhárító rendszereket állítottak Moszkva magas házainak a tetejére... Ha nem így volt a tervben, akkor a határra állíttatta volna, hogy ha a NATO mégis ...
Kedves Ida en lattam egy igen rovid videot arrol hogy az eredeti Putin egy targyaloteremben ketrecbol orditozott az igazaert . No persze egy videon minden
lehet . De egy biztos hogy ez a Putin nem az eredeti KGBs Putin .
Én is láttam azt a videót, de annyira rossz minőségű volt, hogy hiszem, ha akarom. Viszont a halálakor Medvegyev FB oldalán megjelent a hír, hogy "szegény Vlagyimir Vlagyimirovics meghalt"... Pár percig volt fenn, valaki képernyőképet csinált róla, én is azt láttam... Ez akkor volt, amikor Putyin 10 napra "eltűnt". Abban pedig egyetértünk sokakkal, hogy ez az ember nem az az ember...