Vagy velünk vagy a Hamasszal vagy! Nem lehet semlegesség a közel-keleti konfliktust illetően! - közölte az izraeli külügyminisztérium
Nem lehet semlegesség a közel-keleti konfliktust illetően - állította az izraeli külügyminisztérium szóvivője
Vagy velünk vagy a Hamasszal vagy - Nem lehet semlegesség a közel-keleti konfliktust illetően - állította az izraeli külügyminisztérium szóvivője
Azok a nemzetek, amelyek nem támogatták Izrael válaszlépéseit a Hamász által október 7-én elkövetett atrocitásokra, a terrorcsoport csoport oldalán állnak a konfliktusban -
Nem lehet semlegesség a konfliktust illetően - jelentette ki az izraeli külügyminisztérium szóvivője.
Lior Hayat pénteken egy virtuális sajtótájékoztatón beszélt és egzisztenciális célnak nevezte Izrael azon szándékát, hogy megsemmisítse a Hamászt.
A csoport vezetése - állítása szerint - "egy újabb október 7-i mészárlást tervez és még egyet azután és még egyet azután".
Hayat szerint Izrael "példátlan nemzetközi támogatást" kapott a támadás után, mert "senki sem láthatta ezeket az atrocitásokat és nem értette meg, hogy mivel is állunk szemben".
"Nagyon világos üzenetet szeretnék küldeni a nemzetközi közösségnek. Ha nem ítélik el a Hamászt, ha nem [támogatják] Izrael önvédelemhez való jogát, akkor a Hamászt támogatják."
”Nincs középút. Vagy Izrael mellett állsz, vagy a Hamasz mellett állsz.”
Október 7-én a Hamász harcosai áttörték az Izrael által a Gázai övezet körül emelt biztonsági falat, és rajtaütöttek a közeli városokon és katonai bázisokon, több száz civilt megölve és több mint 200 túszt ejtve. Izrael válaszul ostrom alá vette a palesztin enklávét és hetekig tartó intenzív bombázásoknak vetette alá, hogy előkészítse a szárazföldi behatolást.
Miközben az Egyesült Államok megingathatatlan támogatásáról biztosította Izrael akcióit, számos nemzet bírálta a válaszlépéseket, mivel azok aránytalanok voltak.
A Gázai övezetben humanitárius katasztrófa van kibontakozóban, miután gyakorlatilag elvágták a létfontosságú ellátástól a masszív bombázások közepette.
Ezen a héten Bolívia megszakította diplomáciai kapcsolatait Izraellel, tiltakozásul a gázai katonai taktika ellen.
Kolumbia és Chile visszahívta nagykövetét a zsidó államból - Izrael szerint ezzel a lépéssel Iránnal szövetkeztek a "terrorizmus támogatásában".
Az ország azzal vádolta Iránt, régi regionális nemezisét, hogy a Hamász mögött áll.
Eközben ma közölte az IDF vezetője, Hertz Halevi tábornok, hogy
az izraeli hadsereg felügyeli Gaza City-t.
A Hayat által leírt bináris megközelítés hasonlít az ukrán kormány álláspontjára az Oroszországgal való saját konfliktusával kapcsolatban.
Tavaly izraeli parlamenti képviselőkhöz szólva, hogy a fejlett fegyverek szállítását szorgalmazza, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök ragaszkodott ahhoz, hogy
Izrael "lehetne közvetítő a nemzetek között, de nem lehet a jó és a gonosz közötti küzdelemben".
Az Egyesült Államok azóta próbálja rábírni a semleges nemzeteket, hogy csatlakozzanak az ukrán oldalhoz, amióta Kijev konfliktusa Oroszországgal 2022 februárjában eszkalálódott. Ezt az erőfeszítést azonban "megmérgezte", hogy Washington a tömeges civil áldozatok ellenére feltétel nélkül támogatja Izraelt, ami miatt egyes nemzetek képmutatással vádolják.
"Soha többé nem fognak ránk hallgatni" - mondta a múlt hónapban a G7 egyik magas rangú diplomatája a Financial Timesnak a diplomáciai erőfeszítésekkel kapcsolatban.
A teljes cikket fordította és szerkesztette: A VilagHelyzete alapító szerkesztő újságírója
Forrás és eredeti cikk címe: You’re either with us or Hamas – Israel
There can be no neutrality regarding the Middle East conflict, a spokesman for Israel’s Foreign Ministry has claimed