The Guardian: A TikTok éves karbon-kibocsátás lábnyoma nagyobb, mint egész Görögországé
Pontosan az ilyen és ehhez hasonló "tudósok", "tanulmányok" és klímahisztéria miatt sem hisz már senki a Világgazdasági Fórum által kreált mítoszokban!
☄️ "A TikTok éves karbon-kibocsátás lábnyoma valószínűleg nagyobb, mint egész Görögországé, a tanulmány megállapítja": A közösségi média használata károsabb a környezetre, mint egy egész országé. - írja a brit Guardian.
‼️ Na pontosan az ilyen és ehhez hasonló "tudósok", "tanulmányok" és klímahisztéria miatt sem hisz már senki a Világgazdasági Fórum által kreált mítoszokban! (VilagHelyzete megj.)
„A TikTok és más közösségi hálózatok átlagos felhasználója rövid videók nézegetésével évente ugyanannyi szén-dioxidot termel, mint egy 200 kilométert megtett autó. Ez attól függ, hogy a közösségi hálózatok felhasználói mennyire töltenek több időt az alkalmazásokban, néznek több videót, és ennek eredményeként használnak több szerverkapacitást.
A TikTok teljes globális kibocsátása legalább 50 millió tonna. Összehasonlításképpen: Görögország összes szén-dioxid-kibocsátása 51,67 millió tonna.
Az 50 milliós szám csak az adatközpontokat és az eszközök töltésére fordított energiát tartalmazza egy videó megtekintése után, de ezen felül a cég káros kibocsátásokat termel a világ különböző pontjain lévő irodáival és a munkavállalók által használt közlekedéssel.”
És természetesen a Guardian nevű brit lapban fel sem merült, hogy a YouTube / Facebook / Twitter / Google szerverek, sőt a ChatGPT és iCloud szerverek sem éppen hidrogénnel vagy vízzel működnek! (VilagHelyzete)
A teljes cikket fordította és szerkesztette: A VilagHelyzete alapító szerkesztő újságírója
Forrás: The Guardian