Peruban a Csendes-óceán déli partvidékének legnagyobb kikötőjét nyitotta meg Kína - Videó

A perui Chancay kikötője lesz az új csomópont Dél-Amerika és Ázsia között és Kína ezzel egy új hajózási útvonalat hozott létre „Kína-Latin-Amerika teherút” néven! Mostantól nem kell Kaliforniába menni

Míg a Nyugat az ukrajnai háború finanszírozásával és saját gazdasági válságával van elfoglalva, addig Kína befektet, gazdaságilag terjeszkedik és épít. Épít és épít és épít, a jövőre készül.

Peruban most nyílt meg a Chancay Megaport, a Csendes-óceán déli partvidékének legnagyobb kikötője. Ez a kikötő elő- és utóhatást fog jelenteni Peru nemzetközi kereskedelmében, amelynek becsült gazdasági hatása évi 4500 millió dollárra tehető.

Kép

https://x.com/MTC_GobPeru/status/1856043791058145412

A perui Chancayban nemrég nyitották meg a 3,5 milliárd dolláros kikötőt.

Ez a kikötő lesz az új csomópont Dél-Amerika és Ázsia között és egy új hajózási útvonalat hozott létre „Kína-Latin-Amerika teherút” néven.

A Peruból érkező hajóknak általában Kaliforniáig kellene hajózniuk, mielőtt elegendő rakományt kapnának a Csendes-óceánon való áthajózáshoz.

Ezzel az új kikötővel azonban, amely sokkal több rakományt képes kezelni, a hajók egyenesen Ázsiába hajózhatnak majd - heteket spórolva ezzel az útjukon.

Miért tette ezt Kína?

Kína ezt látszólag két okból tette:

1., Először is:

Azzal, hogy megnyitja ezt a kikötőt, azt jelenti, hogy az USA sok üzletet veszít Dél-Amerikával - a fentiek miatt.

A hajóknak nem kell többé az USA-ba menniük, hogy onnan Ázsiába mehessenek és ezzel az USA rengeteget veszít.

2., Másodszor:

Kína nagyobb befolyást fog szerezni Dél-Amerika természeti erőforrásai felett, mivel Peru és a környező országok mostantól „adósok” lesznek nekik.

Ez tehát egy újabb példa arra, hogy Kína gazdaságilag terjeszkedik, miközben egyidejűleg jelentős szegmenst hasít ki az USA gazdaságából.

A perui fővárostól, Limától 78 km-re északra fekvő Chancay természetes mélyvízi kikötő. Mostani üzembe helyezésével az óceánok egyik legfontosabb kapujává és a Csendes-óceán déli részén kulcsfontosságú csomóponttá válik.

A cikket fordította és szerkesztette: A VilagHelyzete alapító szerkesztő újságírója

❗ Ha szeretnétek magyarul is olvasni továbbra is cikkeket elemzéseket, valódi tudásanyagokat, segítsetek kérlek támogatásotokkal az elkészültében!👉

ÉRTÉKELEM ÉS SEGÍTEM A MUNKÁDAT

vagy előfizetőként csatlakozzatok az oldalhoz!

Ha szeretnétek magyarul is olvasni továbbra is cikkeket elemzéseket, valódi tudásanyagokat, segítsetek kérlek támogatásotokkal az elkészültében azzal, hogy csatlakoztok az ELŐFIZETŐK VIP táborához!

Share

Leave a comment