Hivatalosan is az amerikai HAARP új kísérletét észlelte Európa sarki fényként? - Alaska Fairbanks Egyetem közleménye
“Az alaszkai lakosok és látogatók mesterséges légfényt láthatnak az égen, amelyet a High Frequency Active Auroral Research Program (HAARP) hozott létre a szombaton kezdődő négynapos kísérlet során"
Az Alaska Fairbanks Egyetem HAARP programjának weboldalán közleményt hoztak nyilvánosságra , amely egy 2023. november 4. és 7. között zajló kutatási programról értesíti a nyilvánosságot.
Évekkel ezelőtt a VilagHelyzete indulásakor rengeteg cikkben foglalkoztam az akkor még titkos HAARP projekt működésével és hatásaival.
A napokban több helyen is beszámoltak arról, hogy rendkívül szokatlan és meglepő módon Magyarországon, Ukrajnában, Romániában is erős sarki fény tevékenységet észlelhetünk!
● Tükröződött a sarki fény a Balatonon
● Sarki fény - cunamiként özönlöttek észlelőink fotói
„A HAARP kutatási program november 4. és 7. között kutatási kampányt folytat a mesterséges légfény és a nagyon alacsony frekvenciájú/extrém alacsony frekvenciájú (VLF/ELF) rádióhullámok tanulmányozására.
Ennek a kutatási kampánynak a fő célja az optikai emissziót előidéző ionoszférikus mechanizmusok jobb megértése, valamint annak vizsgálata, hogy bizonyos típusú ionoszférikus hullámok képesek-e felerősíteni a VLF/ELF hullámokat. További kísérletek célja annak megállapítása, hogy a műholdak képesek-e használni az ionoszférában lévő plazmahullámokat az ütközések észlelésére és elkerülésére. (...)
A High-Frequency Active Auroral Research Program (HAARP) egy tudományos program, amelynek célja az ionoszféra tulajdonságainak és viselkedésének tanulmányozása.
"A HAARP kutatóegységet 2015. 11. 08-án helyezték át az Egyesült Államok légierejétől az Alaska Fairbanks Egyetemhez."
Az alaszkai sajtóban hivatalosan közzétett közlemény:
“Az alaszkai lakosok és látogatók mesterséges légfényt láthatnak az égen, amelyet a High Frequency Active Auroral Research Program (HAARP) hozott létre a szombaton kezdődő négynapos felmérési kampány során – jelentette be az Alaszkai Egyetem Geofizikai Intézete .
Az Alaska Fairbanks Egyetem, a Cornell Egyetem, a Colorado Denver Egyetem, a Floridai Egyetem és a Georgia Institute of Technology tudósai különféle kísérleteket fognak végezni az UAF által üzemeltetett kutatóhelyen.
A kísérletek az ionoszférára, a légkörnek a Föld felszíne felett 30 és 350 mérföld közötti tartományára összpontosítanak.
A tudósok az optikai kibocsátást okozó ionoszférikus mechanizmusokat fogják vizsgálni. Azt is megpróbálják megérteni, hogy bizonyos plazmahullámok - a gáz olyan forró, hogy az elektronok leválasztják az atomokat - felerősítenek-e más nagyon alacsony frekvenciájú hullámokat. Azt is megvizsgálják, hogy a műholdak hogyan használhatják fel a plazmahullámokat az ionoszférában az ütközések észlelésére és elkerülésére.
A légfény minden nap akár 500 kilométerre is látható volt a gakonai HAARP létesítménytől. A helyszín körülbelül 320 kilométerre északkeletre van Anchorage-tól és 230 kilométerre délkeletre Fairbankstől, ami 300 és 350 kilométer között van.
A HAARP a Föld ionoszférájában gerjesztett elektronok segítségével hozza létre a levegő izzását, hasonlóan ahhoz, ahogy a napenergia természetes aurórákat hoz létre, nagyfrekvenciás rádióimpulzusok be- és kikapcsolásával. A HAARP ionoszférikus kutatóműszere, egy 180 nagyfrekvenciás antennából álló tömb, 33 hektáron elosztva, 3,6 megawattot képes sugározni a felső légkörbe és az ionoszférába.
Ha látható, a légfény halvány vörös vagy esetleg zöld foltként jelenik meg. Az emberi szem működése miatt a légfényt könnyebben lehet látni, ha csak oldalra nézünk.
A HAARP légfényt hoz létre az égbolt egy bizonyos pontján. A látószög a HAARP-tól való távolságtól függ.
A HAARP átviteli frekvenciái változnak, de 2,8 és 10 megahertz között lesznek. A tényleges átviteli napok és időpontok nagymértékben változnak a valós idejű ionoszférikus és/vagy geomágneses körülményektől függően.
A kutatási kampányról további információk a HAARP honlapján lesznek elérhetőek .
2021-ben a Nemzeti Tudományos Alapítvány 9,3 millió dolláros ötéves támogatásban részesítette az UAF Geofizikai Intézetét a Subauroral Geophysical Observatory létrehozására a HAARP-ban. Az obszervatórium a Föld felső légkörét és térinformatikai környezetét kutatja.
A pályázat több HAARP kutatási kampányt is támogatott, köztük ezt is. Ezenkívül segített finanszírozni a Polar Aeronomy and Radio Science Summer School HAARP-ba való visszatérését, amely augusztusban több mint 50 kutatónak adott otthont.
Eredetileg a légierő fejlesztette ki és birtokolta a HAARP-t, de 2015 augusztusában átadta a kutatási eszközöket az UAF-nak. Az UAF a légierővel kötött megállapodás alapján üzemelteti a telephelyet.
A Gulkana területére repülő pilótákat arra kérik, hogy tájékozódjanak a Szövetségi Légiközlekedési Hivataltól az ideiglenes repülési korlátozások részleteiért.”
És akkor néhány fotó Magyarországról:
Forrás: https://haarp.gi.alaska.edu
Szerkesztette: A VilagHelyzete alapító szerkesztő újságírója