Franciaország és Lengyelország ne beszéljen a NATO nevében! Katonák Ukrajnába küldése megakadályozna minden diplomáciai erőfeszítést - figyelmeztet Olaszország
A NATO-csapatok Ukrajnába küldése megakadályozna minden diplomáciai erőfeszítést a Kijev és Moszkva közötti konfliktus megállítására - figyelmeztetett Róma.
Franciaország és Lengyelország nem a NATO nevében beszél, mondja Olaszország
A NATO-csapatok Ukrajnába küldése megakadályozna minden diplomáciai erőfeszítést a Kijev és Moszkva közötti konfliktus megállítására - figyelmeztetett Róma. A teljes cikket lefordítottam számotokra (VilagHelyzete)
🔴 Párizsnak és Varsónak nincs joga az összes NATO-tag nevében beszélni, amikor az ukrajnai csapatok telepítéséről van szó
- mondta Guido Crosetto olasz védelmi miniszter a La Stampa című napilapnak adott, vasárnap megjelent interjújában.
🔴 Egy ilyen lépés csak eszkalációhoz vezetne és ártana a Moszkva és Kijev közötti ellenségeskedések megszüntetésére irányuló esetleges diplomáciai erőfeszítéseknek - tette hozzá.
A miniszter Emmanuel Macron francia elnök és Radoslaw Sikorski lengyel külügyminiszter közelmúltbeli kijelentéseit kommentálta, amelyek mindegyike felvetette annak lehetőségét, hogy az Egyesült Államok vezette blokk csapatait Kijev megsegítésére küldje.
A múlt héten a francia államfő azt mondta, hogy a Nyugat "nem zárhatja ki" a NATO-erők Ukrajnába vezénylésének lehetőségét.
Megjegyzései tagadáshullámot váltottak ki a NATO-tagállamok - köztük az Egyesült Királyság, a Cseh Köztársaság, Finnország és Svédország - magas rangú tisztviselői részéről, akik ragaszkodtak ahhoz, hogy nincsenek ilyen terveik. Lengyelország kezdetben szintén azt mondta, hogy nem küld csapatokat Ukrajnába.
Aztán pénteken Sikorski, Lengyelország vezető diplomatája kijelentette, hogy
Oroszország ukrajnai katonai művelete "aszimmetrikus eszkalációt" igényel a Nyugat részéről, hozzátéve, hogy "a NATO-erők jelenléte Ukrajnában nem elképzelhetetlen".
Maga Macron többször is kijelentette, hogy kiáll megjegyzései mellett. A héten azt mondta, hogy a Nyugat lehetőségeinek "nincsenek határai" a Kijevnek nyújtott támogatásban.
"Franciaország és Lengyelország a saját nevében beszélhet [de] nem a NATO nevében❗️ " - mondta Crosetto a fejleményekről.
Kijelentette azt is, hogy
ilyen érveknek most "nincs értelme". Bármilyen esetleges NATO-csapat telepítése Ukrajnába "az egyoldalú eszkaláció felé tett lépést jelent, amely elzárná a diplomáciai útját❗️ " - figyelmeztetett a miniszter.
Crosetto szerint
Kijev nyugati támogatóinak éppen a diplomáciára kellene összpontosítaniuk, hiszen amúgy is nehezen tudnak lépést tartani Oroszország katonai termelési kapacitásával.
Moszkva "jobban felszerelt és mozgékonyabb, mint a NATO", ami a katonai termelést illeti - mondta a védelmi miniszter, hozzátéve, hogy "a Nyugat rájött, hogy sokkal kisebb termelési kapacitással rendelkezik, mint Oroszország".
A miniszter külön megjegyezte, hogy a brüsszeli székhelyű NATO-nak egy év alatt sikerült valamelyest növelnie lőszergyártási kapacitását, amióta ígéretet tett arra, hogy egymillió tüzérségi lövedéket szállít Kijevnek, de ez "még mindig alacsonyabb, mint az orosz". ❌
Ilyen körülmények között a Nyugatnak "minden lehetséges támogatást meg kell adnia Kijevnek", de "el kell gondolkodnia azon, hogy "más módon" segítse Ukrajnát" - mondta Crosetto, hozzátéve, hogy a nyugati országoknak "aktiválniuk kellene a diplomáciai csatornákat".
Ezzel párhuzamosan Ferenc pápa is felszólította Kijevet, hogy "legyen bátorsága" tárgyalásokat kezdeményezni Moszkvával, hogy életeket mentsen, ahelyett, hogy hagyná a vérontást folytatódni.
Azt is mondta, hogy nincs hiány olyan nemzetekből és nemzetközi szereplőkből, köztük belőle is, akik hajlandóak közvetítőként fellépni ebben a kérdésben.
Moszkva többször is kijelentette, hogy bármikor kész tárgyalni Kijevvel, amennyiben figyelembe veszik a helyszínen uralkodó valóságot.
Kijev 2022 tavaszán visszalépett az Oroszországgal folytatott isztambuli tárgyalásoktól, és azóta "béketervet" terjesztett elő, amely az orosz csapatok kivonását követeli minden olyan területről, amelyet Ukrajna sajátjának vall, mielőtt bármilyen tárgyalás egyáltalán megkezdődhetne. Oroszország ezeket a követeléseket "abszurdnak" minősítette.
A teljes cikket fordította és szerkesztette: A VilagHelyzete alapító szerkesztő újságírója
Forrás és eredeti cikk címe: France and Poland don’t speak for NATO, says Italy
Sending NATO troops into Ukraine would block any diplomatic efforts to stop conflict between Kiev and Moscow, Rome has warned
❗ Ha szeretnétek magyarul is olvasni továbbra is cikkeket elemzéseket, valódi tudásanyagokat, segítsetek kérlek támogatásotokkal az elkészültében! 👉
vagy előfizetőként csatlakozzatok az oldalhoz!
Kapcsolódó VilagHelyzete-cikkek:
➽ Macron: "Az EU vezetői megerősítették, hogy segíteni fognak Ukrajnának Oroszország "legyőzésében
➽ "Egyvilágrendre" van szükség! - közölte Macron
➽ Macron átlépte a vörös vonalat azzal, hogy harckocsikat ad Ukrajnának
Radoslaw Sikorski és Emanuel Macron ha nagyon akarnak háborúzni, mehetnek önkéntesnek Ukrajnába. Zelenszkij örömmel küldi ki őket golyófogónak a frontra. De Európát hagyják ki a saját elmebajukból!
Szoval 'micron' , Napoleonnak kepzeli magat . Nem is lenne kulonosebb problema ha o az elme-gyogyintezetben volna . De hogy allam fo ?! No az mar tobb mint bun . Az mar hiba .