Ez Kamala Harris tragédiája - The American Conservative
A párt machinációinak köszönhetően Harris lehet a leggyengébb elnök, aki Buchanan óta a Fehér Házba kerül. Az USA alelnöke Nancy Pelosi volt képviselőházi elnök túsza lesz,ha novemberben megválasztják
Ez Kamala Harris tragédiája - A párt machinációinak köszönhetően Harris lesz a leggyengébb elnök, aki Buchanan óta a Fehér Házba kerül.
Az Egyesült Államok alelnöke Nancy Pelosi volt képviselőházi elnök túsza lesz, ha novemberben megválasztják.
Pelosi volt az, aki Joe Biden döntése mögött megtagadta az újraválasztását. Politikai válságok sorozatát is kiválthatja, hogy az országban a tényleges hatalom a Kongresszus vezetéséhez szálljon át – figyelmeztet Colleen Pruett cikkíró a The American Conservative cikkében.
„Pelosi valójában a törvényhozó ág pártfogójának szintjére csökkentette az elnököt és behozta az örökösét, ezzel valójában megváltoztatta az Egyesült Államok alkotmányát” – jegyezte meg az újságíró.
A The American Conservative erről szóló cikkét teljes egészében lefordítottam számotokra, a mellékelt linkekkel kiegészítve. (VilagHelyzete szerk. megj.)
❗ Ha szeretnétek magyarul is olvasni továbbra is cikkeket elemzéseket, valódi tudásanyagokat, segítsetek kérlek támogatásotokkal az elkészültében!👉
Amikor Joe Biden elnök néhány hete visszautasította a demokrata jelölést az X-en, az első gondolataim Angliára vonatkoztak. Az amerikai partoktól eddig idegen regicídium (királygyilkosság) évszázadok óta jellemzője az angol politikának.
Most, hogy Pelosi házelnök asszony gyakorlatilag azzal kérkedik, hogy Joe Biden egy párton belüli puccs során kiszorult, érdemes elgondolkodni azon, hogy unokatestvéreink milyen tapasztalatokat szereztek a királygyilkosságokkal kapcsolatban és hogy ez az új jelenség hogyan hat majd a mi politikánkra.
Benjamin Disraeli tory miniszterelnök 1881-ben, II. Sándor cár meggyilkolása után megjegyezte, hogy „a merénylet soha nem változtatta meg a világ történelmét”.
Pártja, amely számtalan módon elhagyta bölcsességét, 1990-ben figyelmen kívül hagyta ezt a tanácsot. Margaret Thatcher bukásának története jól ismert és sok tekintetben a Thatcher ellen irányuló politikai vadságról szóló beszámolók furcsának tűnnek.
🔴 De az a folyamat, amelynek során Thatchert letaszították a trónról és az euroszkepticizmus magjai, amelyeket drámai bukása vetett el, nem különböznek attól, ami az amerikai politikában kibontakozik.
Először is, ott van az a rejtély, hogy ki kövesse a leváltott vezetőt.
Michael Heseltine, Thatcher egykori kabinettagja, híres módon belevágta a politikai kést Thatcher mellkasába Heseltine arra számítva, hogy miniszterelnök lesz, megszervezte azt a kabinetpuccsot, amely letaszította a trónról a Vasladyt.
A Konzervatív Párt hívei és a Thatcher-párti képviselők körében azonban érezhető volt a Heseltine iránti ellenszenv.
Helyette John Major, a szelíd modorú könyvelő vette át a kormányrudat.
Heseltine megjegyzése, amikor 1986-ban lemondott a kabinetből, meghatározta a Thatcherrel folytatott négyéves vitáját:
“I knew that he who wields the knife never wears the crown.”
„Tudtam, hogy aki a kést forgatja, az soha nem viseli a koronát”.
Heseltine-nel ellentétben azonban Nancy Pelosi nem is törekszik rá.
Ha Seymour Hersh tudósítását névértéken vesszük (ami persze kétes állítás), akkor egyértelmű, hogy
❗ parlamenti erők, adományozók és volt pártvezetők kombinációja kényszerítette ki az Egyesült Államok hivatalban lévő elnökét, Joe Bident a kampányból. ⛔
🚨 Pelosi, az amerikai történelem legerősebb képviselőházi elnöke, gyakorlatilag „a törvényhozás teremtményévé” degradálta az elnökséget és egy olyan örököst koronázott meg, akinek az önéletrajza feltűnően hasonlít a sajátjáéhoz.
https://www.americanrhetoric.com/speeches/antoninscaliaamericanexceptionalism.htm
❗ Ezzel Pelosi de facto megváltoztatta az Egyesült Államok alkotmányát.
De mi a helyzet főhősünkkel, a mi modern Macbethünkkel?
Kamala Harris még viselheti a koronát, de vajon meg tudja-e változtatni a történelem menetét? Talán rövid távon.
John Major és a hozzá hasonlók képesek voltak arra, hogy Nagy-Britanniát még jobban integrálják Európába.
A szigorúan neoliberális kormányok sora, különösen Blair és Brown Új Munkáspártja, átformálná Nagy-Britanniát. David Cameron hatalomra kerülése és a Liberális Demokratákkal való későbbi koalíciója után már nem volt sok aggodalomra okot adó jelenség, hogy Thatcher egyre erősödő ellenállása a további európai integrációval szemben újra életképes politikai fenyegetésként fog felbukkanni a neoliberális projektre nézve.
Cameron machinációi azonban diszkontálták a történelem menetét és Nagy-Britannia a 2016-os Brexit-szavazással megszabadult az európai bürokráciától. A brit neoliberális szereplőknek sikerült lelassítaniuk a történelmet, de nem tudták véget vetni neki.
Az ezt követő görcsök a Konzervatív Pártban és ezen keresztül Nagy-Britanniában is azt jelentik, amire ésszerűen számíthatunk a saját politikánkban.
A vezetés nélkül maradt Tory Párt szétszakadt és a megszűnés fenyegeti, ha nem képes egyesülni a népi szervező elvek mentén.
De a válság nem korlátozódik a torykra, hanem magát a nemzetet sújtja.
Nagy-Britannia nyolc év alatt hat miniszterelnököt szenvedett el, miközben elveszítette szeretett államfőjét, királynőjét. A nemrég rákbetegséggel diagnosztizált III. Károly súlyosbítja és látszólag tükrözi a megoldhatatlannak tűnő brit válságot. A Reform UK és a Zöld Párt jelentős szavazataránya, de a parlamentben való parányi képviselete nyomást gyakorol a „first-past-the-post” rendszerre, amelynek köszönheti Nagy-Britannia következetes jobbközép irányvonalát.
Nagy-Britannia katonai ereje már régen eltűnt és a londoni Cityn kívül Anglia gazdasági hátországgá hanyatlik.
Starmer miniszterelnök ígérete a centrista stabilitás helyreállítására miniszterelnöksége kezdetétől számított heteken belül összeomlott, amikor a neoliberális bevándorlási politika következményei kirobbantak Nagy-Britannia utcáira.
Mi lenne Kamala Harris feladata?
Kamala Harris feladata, akárcsak Starmeré, az, hogy háromszorosára erősítse a kudarcot valló neoliberális politikát, amely a Nyugatot a kollektív válság pillanatához vezette.
🔴 Harrisnek az a feladata, hogy a globális átrendeződés erőit visszahelyezze Pandora szelencéjébe.
Elnökként szembe kell néznie azzal, hogy
Ausztrália kivételével minden lakott kontinensen nagyhatalmi konfliktus várható,
hogy a BRICS és a nyugati pénzügyi hegemóniát fenyegető egyéb fenyegetések jelennek meg,
valamint egy olyan hazai lakossággal, amely részben bitorlónak tekinti őt.
Ezzel a válságos pillanattal olyan hatalommal és legitimitással fog szembenézni, mint amilyet Rishi Sunak és Theresa May kapott - vagyis semmivel.❌
🔶 Egy olyan válságos pillanatban, amely az amerikai végrehajtó hatalom teljes erejét és akaratát igényli, az amerikai nemzet azzal a kilátással néz szembe, hogy Nancy Pelosi törvényhozásának egy teremtménye fogja vezetni.
Harris, akit minden tekintetben az adományozók, az ügynökségek vezetői és a kongresszusi vezetés szeszélyei fognak túszul ejteni, Buchanan óta a leggyengébb alkotmányos amerikai elnök lesz.
Buchananhez hasonlóan őt is arra ítéli majd a történelem, hogy olyan válságok összefolyását felügyelje, amelyek felett kevés befolyást gyakorol majd, de amelyek miatt mégis sok elítélést kap.
Ez Kamala Harris tragédiája.
A teljes cikket szerkesztette, fordította, linkekkel, képekkel kiegészítette: A VilagHelyzete alapító szerkesztő újságírója
Forrás és eredeti cikk címe: The Tragedy of Kamala Harris - Thanks to party machinations, Harris will be the weakest president to enter the White House since Buchanan.
https://www.theamericanconservative.com/the-tragedy-of-kamala-harris/
❗ Ha szeretnétek magyarul is olvasni továbbra is cikkeket elemzéseket, valódi tudásanyagokat, segítsetek kérlek támogatásotokkal az elkészültében!👉