3 Comments
User's avatar
Zsóka's avatar

Az isztambuli csúcstalálkozót kevésbé lehet a béke és a stabilitás előmozdítását célzó hagyományos találkozónak tekinteni, inkább két nagyhatalom között zajló geopolitikai versenynek.

A forgatókönyv szerint Ukrajna egy gyalog szerepét kapta a sakkjátszmában, akit manipulálnak és feláldoznak. Kormánya az USA és szövetségeseinek bábjaként lépeget és egy olyan konfliktusba keveredett, amely nemcsak a nemzetbiztonságról vagy a függetlenségről szól, hanem a regionális dominanciára törekvő nagyobb hatalmak stratégiai érdekeinek a szolgálatáról is. Az ukrán nép pedig egy proxy-háború csapdájába eset.

A tét az, hogy az USA továbbra is fenn tudja-e tartani hegemóniáját egy többpólusú világgal szemben. A valóság pedig az, hogy az USA befolyása korlátozott, és egy új multipoláris egyensúly van kialakulóban.

Ebben az összefüggésben a tárgyalás eredményének egy korszak végét és egy új geopolitikai fejezet kezdetét kellene szimbolizálnia.

Ida's avatar

Hát szó-szó, a nyertes fél diktál! Trump is követelt az orosz féltől, tehát az orosz a vesztes fél...

Nagyváradi Józsefné's avatar

Ukránok magasabb szintű tárgyalókat követelnek? Megint követelnek? Ukránok kifogásokat keresnek inkább. Valahogy mindig beugrik ilyenkor,higy Hitler is makacs volt. Realitásokat ember életeket nem vett figyelembe. Azaz elkellett hozzá menni egész Berlinig.