Barrett: Hogyan taszítja háborúba az USA Kínát - Elemzés
Az USA tényleg készen áll háborúra Kínával? Egy friss és tartalmas videóelemzés összefoglalása magyarul
Barrett: Hogyan taszítja háborúba az USA Kínát
Azért hogy az Egyesült Államok fenntartsa a globális hegemóniáját, gazdasági hatalmát és a Dollár tartalékvaluta szerepét, azt gondolja, hogy le kell rombolnia Kína kapcsolatát a világgal, csakúgy mint termelési kapacitását.
Cikk: https://www.alternativhirek.com/2023/04/barrett-az-usa-tenyleg-keszen-all.html
Donald Trump 2017-es bevezetett büntetővámja Kína ellen azt mutatta, hogy az egyoldalúan bevezetett szankciók hatástalanok, ezért az USA-nak más eszközre van szüksége, ezért azt fogja tenni, amit már sokszor megtett a történelem során: nyíltan agresszív hazugságokat fog legyártani és hamis háborús retorikát folytatni.
1947 óta a kínai kormány keresi a békés újraegyesítés lehetőségét Tajvannal, függetlenül attól hogy mennyi ideig tart.
1984-es beszédében Deng Xiaoping, az akkori kínai elnök a következőket mondta:
Ha nem tudjuk elérni 100 év alatt, elérjük 1000 év alatt.
Az erővel történő újraegyesítés csak akkor jöhet szóba, ha Kína a szuverenitása ellen fenyegetést észlel.
De mi számít annak? Röviden: Megsértése az „Egy Kína” elvnek.
Ahogy Tajvan az elszakadás felé halad, ha bele lehetne „lökni” egy függetlenségi referendum megtartásába, akkor valószínűleg Kína a fegyveres újraegyesítés mellett döntene.
Tajvan Kína része, ezt elismeri a nemzetközi jog, az USA is, bár nem gondolnánk az alapján róla, ahogy viselkedik, mert szavai, tettei ennek az ellenkezőjét bizonyítják.
Egy kivonat egy hivatalos közleményből, amit Richard Nixon látogatása alatt írtak alá Sanghajban 1972-ben amiben az áll, hogy
az USA elismeri, hogy a tajvani szoros mindkét oldala Kínához tartozik, és csak egy Kína létezik, USA ezt nem vonja kétségbe.
Jelenleg nincs arra utaló jel hogy Tajvan parlamenti pártjainak szándékában állna egy elszakadással kapcsolatos referendum megtartása és valószínűtlen, hogy azt a lakosság támogatná.
A „Tajpei Idők” nevű újság 2021 November 21-i száma szerint a lakosok 84,95%-a véleménye az, hogy fenn kell tartani a Status Quó Kínával, és csak 8,6% mondta, hogy azonnali függetlenséget kell kikiáltaniuk.
Akkor az USA hogyan sodorja Tajvant a háború felé?
A jelenlegi USA stratégia -úgy tűnik- a felszalámizás taktikája, egyre több katonai felszerelést küld Tajvanra, amíg Kína erővel fel nem lép ez ellen.
Egy 2023 Januári riportból kiderül, amit a Nemzetközi Kapcsolatok Központ adott ki, (ami egy jelentős amerikai agytröszt), hogy ha egyszer a Tajvani konfliktus elkezdődik, nem lehet az ukrán modell szerint cselekedni, ezért minden felszerelés és muníció ami Tajvannak szüksége van, hogy harcképes legyen, azelőtt kell hogy megérkezzen, mielőtt Kína támadást indít.
A nagysága annak a fegyverzetnek, amit az USA hadserege eladott Tajvannak sok tízmillárd Dollár értékben, olyan fejlett dolgokat tartalmaz, mint F16-os vadászgépek, M1 Abrahms tankok, precíziós rakéták, aztán az USA elfogadta még több fegyver eladását Tajvannak, összesen 619 millió Dollár értékben, az amerikai katonai komplexum vidáman dörzsöli a kezét.
Nem nehéz elképzelni, hogy az U.S.A úgy vonja be ellenfelét a konfliktusba, hogy létrehoz egy megtervezett „balesetet”.
Egy másik lehetőség, hangsúlyozom csak lehetőség, hogy széleskörű támogatást kap a Tajvani függetlenségi referendum,
vagy egy nagymértékű kibertámadást hajtanak végre a sziget energiahálózata ellen, amit rá lehet fogni az anyaföldre.
Az ilyen támadások száma nagyon megnőtt az elmúlt években, de ezek még nem váltottak ki energetikai leállást. Az energiaellátás kapacitásának terhelése előjátéka lehet egy nagyobb támadásnak. Egy ilyen atrocitásra reagálva megfelelő propagandával karöltve azt sugallná, hogy a támadás az anyaföldről jön.
Az USA mindig ügyes volt gyors, civil infrastruktúra elleni kibertámadások létrehozásában, például Irán, Kína, Oroszország ellen.
2017 Wikileaks felfedte, hogy CIA kifejlesztett egy „7-es széf” (Vault 7) névre hallgató katonai szoftvert, amit kifejezetten arra hoztak létre, hogy félrevezessen törvényszéki vizsgálatokat és hogy félrevezető eredetre bukkanjanak egy kibertámadás esetén. (lehetőleg kínai vagy orosz eredetre)
Erről a VilagHelyzete.com / AlternativHirek.com oldalon cikket is írtam akkoriban:
De ha Kína erővel el akarná foglalni Tajvant akkor nem lenne értelme „figyelmeztetni” a szigetet egy kibertámadással, egy invázió előtt. A Kínai Katonaság szimplán blokád alá vonná, így elvágná az üzemanyag utánpótlást.
De az USA tényleg készen áll háborúra Kínával?
Még ha a legoptimistább forgatókönyvet is nézzük, a szimuláció azt mutatja, hogy szemtől szemben egy háború Kínával legfeljebb döntetlenre lenne kihozható, ez a RAND jelentés azt is előre vetíti, hogy az USA gazdasága sokat szenvedne, de Kína gazdaságát visszavetné akár 20-30 évvel.
Az USA és szövetségesei elvesztenék hajók tucatjait, sok száz repülőt, sok tízezer embert. Tajvan gazdasága tönkremenne, az USA globális pozíciója is, ezért annak nincs kedve saját katonáit konfliktusba küldeni, szeret proxyháborúkba küldeni más országokat, amiket aztán hátulról ellát fegyverrel.
Ezek a tervek manifesztálódnak a jelenlegei USA kísérletben, hogy létrehozzon egy ázsiai NATO-t, mint egy Kína ellenes Szövetséget mint például az AUKUS, vagy a QUAD plusz. Ausztrália 386 millió Dollárt invesztál az adófizetők pénzéből egy nukleáris tengeralattjáró flotta felépítésére, ami 2040-ig áll fel és arra hivatott, hogy a kínai fenyegetettséget ellensúlyozza.
De ha csak az amerikai médiát nézzük, azt gondolhatjuk, hogy Kína azonnal megtámadja Ausztráliát, ami mesterséges hisztériakeltés lehet az USA részéről.
Kína Ausztráliától szerez be vasércet ,szenet, lignitet, földgázt, importja 30% -a Ausztráliából érkezik. Paul Kreating előző ausztrál miniszterelnök nagyon kritikus volt az AUKUS szerződéssel kapcsolatban, azt mondta, hogy ez a legrosszabb üzlet a történelemben, de Indonézia és Malájföld is kritikát fogalmazott meg vele kapcsolatban.
Szerintük ez egy helyi regionális fegyverkezési versenyt válthat ki és egyikük sem fogja megengedni, hogy atommeghajtású tengeralattjárók járjanak a vizeiken.
Nem meglepetés, hogy az összes amerikai „kliens” közül japán a legmohóbb hogy előretolt hadállása lehessen az USA-nak.
A 9. cikk Japán alkotmányban megfogalmazza, hogy egy háborús fenyegetés esetén olyan offenzív arzenált építhet fel és olyan ütemben, amit nem láttunk a 2. világháború óta.
Elkötelezte magát egy 320 Millió Dolláros csomag részeként olyan rakéták megrendelésével, amik elérik Kínát. Erőfeszitések történnek arra is, hogy Thaiföld, India, Fülöp-szigetek is részesei legyenek a támadásnak. Marcos elnök megválasztása a Fülöp-szigeteken azzal járt, hogy belement a „Fokozott Védelmi Szerződés” megkötésébe, amely megengedi az USA számára, hogy bázisokat építsen a Fülöp-szigeteken, közülük egy a Dél-kinai tenger közvetlen szomszédságában.
Szerintem ez egy meggondolatlan döntés a Fülöp-szigetek részéről, mert az exportja 34%-át, és importja 37%-át Kínával bonyolítja De ha a Fülöp-Szigetek nem ment volna bele ebbe, akkor Marcost lecserélték volna másra, aki jobban szimpatizál az USA-val.
Qin Hong kínai külügyminiszter szerint:
Ha az USA nem fékez, de még gyorsít is a rossz úton, akkor nem lesz semmi, ami megakadályozza a kisiklást és akkor biztosan konfliktus és konfrontáció lesz.
DOD: „Egy lehetséges háború Kínával” - az amerikai költségvetés
Mark. A.Milley generális 2023 Március 23-i Kongresszus előtti felszólalása
Azért hogy megvédjük az amerikai embereket, a legfontosabb a háborús felkészültség mind a jelenben, mind a jövőben.
Először a nemzet történelmében az U.S.A egyszerre néz szembe két atomhatalommal, Oroszországgal és Kínával, akik fenyegetik érdekeinket és életmódunkat, de a háború nem küszöbön álló és nem elkerülhetetlen.
A felkészülés rendkívül drága, de közel sem annyira, mint megvívni a háborút.
A háborúk kiváltó oka nem feltétlenül a másik fél gyűlöletéből fakad, hanem az adott ország gazdasági modelljének fenntarthatatlansága következtében.
Az USA gazdasága mind belső, mind külső eladósodottsága miatt ilyen és Kína gazdaságában is repedések jelentek meg.
Például az Evergrande, a világ legnagyobb ingatlanfejlesztőjének a tavalyi csődje, az árnyékbankrendszer szabályozatlansága, az ingatlanárak csökkenése, az export lassulása, ami az gyártósori munkahelyek megtartása végett fontos) és emellett bejelentkezett a világ vezetőjének szerepére, ami nem lehetne lehetséges az U.S.A meggyengülése nélkül. Az amerikai hadiipar a gyógyszer/vakcina gyártók után felpörgeti termelését, mert szükséget teremtett gyártmányaira, és a kínai hadiipar is nagyobb fokozatba kapcsolt.
Mark Milley generális pedig tudatta az amerikai nézőkkel/hallgatókkal, hogy a fegyverek árát, mint mindenhol a világon, az adófizetők fogják összeadni.
Fordította: Fibonacci
Szerkesztette: VilagHelyzete