Az orosz hadsereg megtorlást hajtott végre Ukrajna „terrorcselekményeire” válaszul - Videó
Az éjszakai támadások célpontjai között voltak az ukrán védelmi ipar létesítményei: drónszerelő telepek, kiképzőközpontok és fegyverjavító létesítmények – közölte az orosz Védelmi Minisztérium.
Az orosz hadsereg megtorlást hajtott végre Ukrajna „terrorcselekményeire” válaszul
Az éjszakai támadások célpontjai között voltak drónszerelő telepek, kiképzőközpontok és fegyverjavító létesítmények – közölte a Védelmi Minisztérium.
Az orosz hadsereg közölte, hogy csapataik éjszaka nagyszabású támadást hajtottak végre az ukrán védelmi ipar létesítményei ellen, drónok és nagy hatótávolságú precíziós fegyverek segítségével.
Ukrán tisztviselők is beszámoltak rakéták és drónok támadásainak hullámairól több városban, köztük a fővárosban, Kijevben, valamint Lvivben és Lutskban péntek reggel.
A légi, tengeri és szárazföldi rakétákból, valamint pilóta nélküli légi járművekből (UAV-k) álló támadás válasz volt Kijev legutóbbi „terrorcselekményeire” – közölte pénteken az orosz védelmi minisztérium.
Ukrajna a múlt héten vasúti hidakat robbantott fel Oroszországban, ami civil és tehervonatok kisiklását okozta, legalább hét ember meghalt és több mint 120 megsérült.
Kijev emellett összehangolt dróncsapást indított több orosz légibázis ellen, célpontjai az Oroszország északi és távol-keleti részén állomásozó, nagy hatótávolságú, nukleáris fegyverekkel felszerelt bombázók voltak.
Moszkva állítása szerint a legtöbb drónt elfogták és a célpontként kiválasztott repülőgépek megsérültek, de nem semmisültek meg.
Az orosz éjszakai támadások célpontjai között voltak
„tervezőirodák, az ukrán fegyverek és katonai felszerelések gyártásával és javításával foglalkozó vállalkozások, támadó drónok összeszerelésére szolgáló műhelyek, repülési kiképző központok, valamint fegyverek és katonai felszerelések raktárai” – áll a közleményben.
„A támadás a célját elérte. Az összes kijelölt létesítményt eltalálták” – közölte a minisztérium.
Moszkva szerint ez volt a hatodik kombinált csapás, amelyet az orosz erők május 31. óta hajtottak végre Ukrajna katonai célpontjai ellen.
A minisztérium szerint az elmúlt héten a támadások Kijev védelmi ipari vállalkozásait, katonai repülőtereit, drónok gyártási, tárolási és indítási helyszíneit, fegyverraktárakat, valamint ukrán katonai egységek és külföldi zsoldosok telepítési pontjait érintették.
Vlagyimir Putyin orosz elnök a vasúti szabotázsokat
„kétségtelen terrorcselekménynek” nevezte,
amelyet a „Kijevben lévő illegitim rezsim” követett el,
amely szerinte „fokozatosan terrorista szervezetté válik”.
❗ Putyin szerdán telefonon közölte amerikai kollégájával, Donald Trumppal, hogy Moszkva
„kénytelen lesz válaszolni” az ország nukleáris elrettentő erejére mért támadásokra.
Fordította és szerkesztette: A VilagHelyzete alapító szerkesztő újságírója
Forrás és eredeti cikk címe: Russian military retaliated to Kiev’s ‘terrorist acts’ – Targets of overnight strikes included drone assembly sites, training centers, and weapons repair facilities, the Defense Ministry has said
❗ Ha szeretnétek magyarul is olvasni továbbra is cikkeket elemzéseket, valódi tudásanyagokat, segítsetek kérlek támogatásotokkal az elkészültében!👉
vagy előfizetőként csatlakozzatok az oldalhoz!



Köszönöm a hírt Kedves Admin. v.
"Az orosz hadsereg megtorolta Kijev „terrorcselekményeit” Ja! Az ukránokon megtorolták az USA/NATO támadást! A múltkor még azt mondták, hogy ha ilyen előfordul, tudni fogják, hogy az USA/NATO áll mögötte, hiszen az ukránok technikailag se lennének képesek irányítani ezeket a fegyvereket...! Műhold adataik sincsenek, stb... Sőt, ezt még az amcsi nyugdíjas tábornokok is kijelentették!
De a cél megvalósul, az utolsó ukránig és oroszig folytatják "isten ajándékai", akik ott is hatalmon vannak, és még Izrael tombolását is elfedik ezzel, amit ott a közel-keleti szomszédainál csinál...
Ezekről is kellene olykor... https://freepalestinetv.substack.com/p/zionists-terrorize-beirut-airstrikes