Az Egyesült Államok és Oroszország együttesen birtokolja a világ összes nukleáris fegyvereinek 90%-át - Visual Capitalist
Csak Oroszországnak 10%-kal több nukleáris robbanófeje van, mint az amerikaiaknak. És még 11-szer több, mint Kínának. Az egyes országok birtokában lévő nukleáris fegyverek VALÓS száma államtitok
☄️☣️ Az Egyesült Államok és Oroszország együttesen birtokolja a világ összes nukleáris fegyvereinek 90%-át.
☢️ Csak Oroszországnak 10%-kal több nukleáris robbanófeje van, mint az amerikaiaknak. És még 11-szer több, mint Kínának.
Az infografikát a Visual Capitalist médiavállalat állította össze az Amerikai Tudósok Szövetségének anyagai alapján.
Érdemes tisztázni, hogy az egyes országok birtokában lévő nukleáris fegyverek száma államtitok, ezért a becslések nagyon feltételesek.
Fordította és szerkesztette: A VilagHelyzete alapító szerkesztő újságírója
Az amerikai nukleáris fegyvereknek az USA-n kívül 6 másik állam (Belgium, Németország, Olaszország, Hollandia és Törökország) ad otthont, míg Fehéroroszország 2023-tól orosz taktikai (nem stratégiai) nukleáris fegyvereket üzemeltet.
É-Korea az arzenálját fenyegetési eszközként, ütőkártyaként használja a túlélésért, az életben maradásáért, végső soron pedig a nemzetközi segélyezésért. Ki is lépett az atomsorompó egyezményből. Ez egy újfajta imázsépítésnek is mondható. Vagyis amikor már túlfeszíti a húrt a provokációival, akkor nagy nehezen elfogadja a tárgyalásokat, amelyek során engedményeket (segélyeket: pl. élelmiszer) próbál kicsikarni a nyugalomért cserébe.
Kína és India nukleáris doktrínájának legfontosabb elve a "no first use", vagyis soha nem mérnek elsőként nukleáris csapást, és ők az egyetlen két nukleáris hatalom, akik ezt a politikát hivatalosan is fenntartják. Az oroszok ezt a doktrínát 1993-ban visszavonták, de hasonlóan nyilatkozik Pakisztán, az USA, az Egyesült királyság is.
A Közel-Kelet egyetlen "demokratikus" országa, Izrael pedig elég kétértelműen viselkedik, vagyis hivatalosan nem erősítette meg és nem is cáfolta a nukleáris fegyverek birtoklását. Miért is csodálkozunk? :)