Az amerikai kongresszus nem üzenhet hadat Oroszországnak, de törvénytelenül engedélyezte az amerikai erők bevetését ellene - Washington Times
Írta: Andrew P. Napolitano volt jogászprofesszor és a New Jersey-i Legfelsőbb Bíróság bírája, aki kilenc könyvet publikált az amerikai alkotmányról. Íme magyarul a teljes cikk.
Joe Biden amerikai elnök azzal, hogy felszerelést és katonákat küldött Ukrajnába Oroszország ellen, megsértette az amerikai alkotmányt - írja Andrew Napolitano a Washington Times cikkében. - Andrew P. Napolitano volt jogászprofesszor és a New Jersey-i Legfelsőbb Bíróság bírája, aki kilenc könyvet publikált az amerikai alkotmányról.
Nagyon fontos cikknek és lényeges összefüggésnek tartom a benne foglaltakat, ezért teljes egészében lefordítottam számotokra! (VilagHelyzete szerk. megj)
https://www.washingtontimes.com/news/2023/jun/28/congress-has-not-declared-war-on-russia-but-it-has/
Az elnök bármilyen háborút megvívhat, amit csak akar?
A kongresszus finanszírozhat-e bármilyen háborút, amit akar?
Vannak-e olyan alkotmányos, jogi és erkölcsi követelmények, amelyeknek előbb meg kell felelni, mielőtt háborút indítanak?
Az elnök és a kongresszus becsaphatja a közvéleményt?
Ezeknek a kérdéseknek kellene a középpontjában állniuk az ukrajnai háborúban való amerikai részvételről szóló vitában.
Milyen vita? A média azt szajkózza, amit a CIA mond nekik, és csak néhány weboldal és podcast - köztük az én sajátom, a "Szabadság megítélése" a YouTube-on - kérdőjelezi meg a kormány vakmerő, erkölcstelen, törvénytelen és alkotmányellenes háborúját.
A szövetségi kormány minden hatalma az Alkotmányból származik és semmilyen más forrásból.
A Kongresszusnak azonban sikerült az Alkotmány határain túlra kiterjesztenie hatalmát belföldön azáltal, hogy olyan területekre költ pénzt, amelyeket nem tud szabályozni és megvesztegetéssel vásárolja meg az államoktól az engedelmességet.
Erre példa a véralkoholszint számszerű minimumértéke, amely a járművezetés ittas állapotban történő letartóztatását eredményezi, valamint a maximális sebességhatárok.
A kongresszus minden esetben pénzt ajánlott fel az államoknak az autópályák burkolására, amennyiben mindkét számot csökkentik, és a pénzszűkében lévő államok elfogadták a pénzt a kongresszusi feltételek mellett.
Ezek olyan kenőpénzek, amelyek büntetőjogi következményei alól a Kongresszus felmentette magát.
Ugyanez történik a külpolitikában is. A kongresszus nem üzenhet törvényesen háborút Oroszországnak, mivel nincs katonai szempontból megalapozott oka erre.
🔴 Oroszország nem jelent fenyegetést az amerikai nemzetbiztonságra❗
🔴 Ráadásul az USA-nak nincs olyan szerződése Ukrajnával, amely amerikai katonai védelmet váltana ki.
🔴 A Kongresszus mégis pénzt költ az ukrajnai háborúra.
Az alkotmány szerint csak a kongresszus hirdethet háborút. Utoljára akkor tett így, amikor az amerikaiak második világháborúban való részvételét kezdeményezte.
A Kongresszus azonban korlátozott hatásköröket adott át az elnököknek és engedélyezte, hogy be nem jelentett háborúkat vívjanak.
Erre példa George W. Bush elnök bűnös afganisztáni és iraki inváziója - talált-e valaha tömegpusztító fegyvereket? - és az 1973-as háborús hatalmi határozat.
🔴 A kongresszus nemhogy nem üzent hadat Oroszországnak, de még az amerikai katonai erők bevetését sem engedélyezte ellene.
🔴 Mégis 113 milliárd dollárt adott Biden elnöknek, és felhatalmazta őt, hogy ezt az összeget Ukrajna számára katonai felszerelésekre költse, ahogyan ő jónak látja.
🔴 Megígérte, hogy továbbra is megadja Ukrajnának, amire szüksége van, "amíg csak szükséges".
Ameddig szükséges, hogy mit tegyen? Erre a kérdésre nem tud válaszolni, mert nincs világos katonai célja.
🔴 Az orosz csapatok eltávolítása Ukrajnából és a Krímről, illetve Vlagyimir Putyin orosz elnök hivatalából nem reális amerikai katonai cél.
A kongresszus csak fegyverek és készpénz küldését engedélyezte Ukrajnába, de Biden is küldött csapatokat.
Az Egyesült Államok vietnami szerepvállalása ugyanígy kezdődött:
nem volt hadüzenet, mégis fokozatos az amerikai csapatok felvonultatása tanácsadóként és kiképzőként, majd egy kongresszus által támogatott háború - amely a Tonkini-öbölben egy amerikai hajó elleni támadásról szóló kitalált jelentéseken alapult -, amely során félmillió amerikai katonát vetettek be, akiknek 10%-a hullazsákban tért haza.
Nem tudjuk, hány amerikai katona van Ukrajnában, mivel nem viselnek egyenruhát, és tartózkodási helyük titkos.
Azt tudjuk, hogy részt vesznek az ellenségeskedésekben, mivel a Biden által küldött hardver nagy részének működtetéséhez és karbantartásához amerikai know-how-ra van szükség. A fegyverek egy része pedig olyan, hogy az amerikai csapatok ténylegesen az orosz erőket célozzák meg, és meghúzzák a ravaszt.
❗ Az amerikai katonák orosz katonákat ölnek? Igen. A Kongresszus egyiket sem engedélyezte, de a Kongresszus megfizettette önökkel.
Most pedig vissza az alkotmányhoz. A Háborús Hatalmak Határozat (The War Powers Resolution), amely lehetővé teszi a korlátozott elnöki háborúkat, de megköveteli, hogy az elnök értesítse a Kongresszust az amerikai katonai erő alkalmazásáról, alkotmányellenes, mivel a Kongresszus feladja egyik alapvető funkcióját - a hadüzenetet.
❗ A Legfelsőbb Bíróság alkotmányellenesnek minősítette az alapvető funkciók átruházását.
💣Ennek ellenére Joe Biden nem tájékoztatta a Kongresszust az amerikai csapatok erőszakos bevetésére irányuló szándékáról.
Mégis a haditengerészetet és a CIA-t használta Németország megtámadására - ami háborús bűncselekmény és a NATO-szerződés megsértése -, és katonái Ukrajnában egyenruha nélkül vannak, hogy fenntartsa azt a megtévesztést, hogy amerikai bakancsok nincsenek ukrán vagy orosz földön.
Ne lepődjünk meg, ha Biden háborús hatalmi törvényt ad ki a Nyolcak bandájának.
Az meg mi? A Nyolcak bandája a kongresszuson belüli kongresszus.
A képviselőház és a szenátus hírszerzési bizottságainak elnökeiből és rangidős tagjaiból, valamint a képviselőház és a szenátus republikánus és demokrata vezetőiből áll, akikkel az elnök titkokat oszt meg.
Ahogyan a Kongresszus nem delegálhatja át a háborúkhoz szükséges jogkörét az elnöknek, úgy nem delegálhatja át a Nyolcak csoportjának sem. A Nyolcak csoportjának koncepciója ellentétes a demokratikus értékekkel. Az elnök bármilyen erőszakos cselekedetéről való tájékoztatásuk titoktartási eskü alatt történik.
Miféle demokrácia működik és gyilkol titokban?
A szerződések, amelyeknek az Egyesült Államok részese, a háborúskodást a szükséges, védekező és arányos háborúkra korlátozzák. Tehát, ha egy idegen hatalom készül lecsapni - mint 9/11 idején, miközben a kormány aludt - az elnök csaphat le először.
🔴 A küszöbön álló támadáson túl a háború alapjának valósnak kell lennie, az ellenfél katonai fenyegetésének súlyosnak és kézzelfoghatónak kell lennie, a háború céljának világosnak és elérhetőnek kell lennie, az eszközöknek pedig arányban kell állniuk a fenyegetéssel.
🔴 Oroszország megfenyegette az Egyesült Államokat? Nem.
🔴 Milyen súlyos cselekményeket követett el az orosz hadsereg az USA ellen? Egyet sem. Mi Biden célja? Nem mondja meg.
A kongresszus betartja az alkotmányt?
És az elnök?
A válaszok nyilvánvalóak. Az Alkotmányt megőrzésre átadtuk tisztességtelen politikai bunkók kezébe, akik figyelmen kívül hagyják azt.
A következmények ártatlanok halála, végtelen adósság és a személyes szabadság tömeges elvesztése.
- Andrew P. Napolitano volt jogászprofesszor és a New Jersey-i Legfelsőbb Bíróság bírája, aki kilenc könyvet publikált az amerikai alkotmányról.
A teljes cikket fordította és szerkesztette: A VilagHelyzete szerkesztő újságírója
Forrás és eredeti cikk címe: Congress has not declared war on Russia, but it has authorized use of U.S. forces against it
https://www.washingtontimes.com/news/2023/jun/28/congress-has-not-declared-war-on-russia-but-it-has/
Szomorú, hogy egy demens vénember mögé bújva intézik Oroszország és Európa tönkretételét.
Kérdés, hogy mit írna Andrew P. Napolitano, ha még arról is tudna, hogy 9/11 a saját kormányuk bulija volt, hogy megtámadhassanak minden országot amelyeket a ds akar...?!