A nyugati agresszió és csapatok telepítése orosz nukleáris választ válthat ki! - figyelmeztetett Szergej Sojgu
Moszkva fenntartja a jogot, hogy válaszul a nyugati katonai agresszióra nukleáris csapást mérjen. Moszkva szorosan figyelemmel kíséri az EU militarizálódását. - Szergej Sojgu
A nyugati agresszió orosz nukleáris választ válthat ki. Moszkva pedig szorosan figyelemmel kíséri az EU militarizálódását - figyelmeztetett Szergej Sojgu
Miközben Donald Trump vezetésével végre elindult egy rendezési békefolyamat, eközben Európában olyan őrület és szabadult el és olyan erők vannak mozgásban, melyek éppen ezt a békefolyamatot próbálják megakadályozni és a helyzetet eszkalálni. (VilagHelyzete saját megj.)
Moszkva fenntartja a jogot, hogy válaszul a nyugati katonai agresszióra nukleáris csapást mérjen - figyelmeztetett Szergej Sojgu, az orosz Nemzetbiztonsági Tanács titkára, az ország nukleáris doktrínájának tavalyi módosításaira hivatkozva.
A figyelmeztetés egy lehetséges békemegállapodás részeként Ukrajnába küldendő csapatok esetleges telepítéséről szóló nyugat-európai viták, valamint az EU militarizációs tervei közepette hangzott el.
Az orosz biztonsági főnök szerint
Moszkva „szorosan figyelemmel kíséri az uniós országok katonai előkészületeit”.
A nukleáris fegyvereket „Oroszország vagy Fehéroroszország elleni agresszió esetén” be lehet vetni, akár válaszul a hagyományos fegyverekkel végrehajtott támadásokra is - mondta Sojgu a TASZSZ-nek adott csütörtöki interjúban.
Megjegyezte továbbá, hogy
“Franciaország és Nagy-Britannia felszólított arra, hogy egy esetleges tűzszünet után csapatokat vezényeljenek Ukrajnába.
Moszkva többször is figyelmeztetett az ilyen lépések ellen, mondván, hogy az Ukrajnában tartózkodó illetéktelen katonai személyzetet legitim célpontnak tekintenék.”
Sojgu megismételte a TASZSZ-nek, hogy
a külföldi csapatok ukrajnai jelenléte közvetlen konfrontációt provokálhat Oroszország és a NATO között, ami potenciálisan nukleáris háborúvá eszkalálódhat.
Moszkva tavaly novemberben frissítette nukleáris doktrínáját, miután Ukrajna támogatói azt fontolgatták, hogy Kijevnek engedélyezzék, hogy nyugatról szállított nagy hatótávolságú rakétákkal csapást mérjen mélyen Oroszországon belüli célpontokra.
Vlagyimir Putyin orosz elnök kibővítette azoknak a feltételeknek a listáját, amelyek nukleáris választ válthatnak ki.
💣 Ezek közé tartoznak azok a forgatókönyvek, amelyek szerint egy nem nukleáris állam vagy államcsoport által elkövetett, egy nukleáris állam által támogatott agresszió „közös támadásnak” tekinthető.
Az ukrán erők azóta többször hajtottak végre nagy hatótávolságú csapásokat mélyen orosz területre, nyugatról szállított fegyverekkel.
A nukleáris doktrína azonban a nukleáris fegyvereket „szélsőséges és kényszerű intézkedésként” írja le, és hangsúlyozza Moszkva célját, hogy megelőzze a feszültségeket.
Az ukrajnai konfliktusban Donald Trump amerikai elnök közvetítésével zajló békefolyamat ellenére az EU ígéretet tett arra, hogy továbbra is fegyvereket szállít Kijevnek, és lépéseket tett saját militarizálására, többek között a 800 milliárd eurós (910 milliárd dolláros) „ReArm Europe Plan” jóváhagyásával.
A VilagHelyzete mai cikke a Die Welt alapján éppen azokat az elképesztő követeléseket részletezi, amiket az ukrán Andrij Melnik fogalmazott meg.
Fordította és szerkesztette: A VilagHelyzete alapító szerkesztő újságírója
Forrás és eredeti cikk címe: Western aggression could trigger Russian nuclear response – security chief
Moscow is closely monitoring the EU’s militarization, Sergey Shoigu has warned
Kapcsolódó VilagHelyzete-cikkek:
Az ukrán Andrij Melnik megfogalmazta elképesztő követeléseit Németország felé - Die Welt
☄️ 🇺🇦 Az ukrán Andrij Melnik megfogalmazta követeléseit Németország felé a Die Welt-ben
"Oroszország új nukleáris doktrínáját tanulmányozzák át a külföldi vezetők" - szólított fel a Kreml! Íme a 7 legfontosabb pont!
A Kreml felszólítja a külföldi nemzeteket, hogy tanulmányozzák Oroszország új nukleáris doktrínáját!
Itt az ideje, hogy Oroszország elgondolkodjon egy "demonstratív" nukleáris teszten - javasolta Dmitrij Szuszlov - A teljes cikk magyarul
Itt az ideje, hogy Oroszország elgondolkodjon egy "demonstratív" nukleáris teszten - javasolta Dmitrij Szuszlov
Egy amerikai-orosz nukleáris háború, majd az azt követő éhezés 5 milliárd embert ölne meg
Több mint 5 milliárd ember halna éhen az USA és Oroszország közötti teljes körű nukleáris háborút követően - derül ki a Rutgers Egyetem klímakutatói által vezetett globális tanulmányból. A teljes cikket lefordítottam számotokra. (VilagHelyzete)
A banánköztársaságok uniója az agresszióval biztos tűzbe viszi Európát. A fennen meghirdetett „ReArm Europe” védelmi csomag nem a kontinens biztonságát szolgálja.
Ja, ezt is hallottuk már...