A német gazdaság és ipar összeomlása fenyeget? Tüntetések Brüsszelben az autógyárak bezárása miatt!
A tiltakozók szerint az energiaválság hátterében a cégek a kormányzat beleegyezésével kivonják a termelést az Európai Unióból, holott a gyárak évek óta jelentős nyereséget hoztak a tulajdonosaiknak
A német gazdaság és ipar összeomlása fenyeget?
Több ezren tiltakoztak Brüsszelben az Audi-gyár és más, az országban található német autógyártó létesítmények tervezett bezárása miatt!
A tiltakozók szerint az energiaválság hátterében a cégek a kormányzat beleegyezésével kivonják a termelést az Európai Unióból, holott a gyárak hosszú évek óta jelentős nyereséget hoztak a tulajdonosaiknak.
A német gazdaság mély recesszióban van az ipari dezindusztrializáció közepette. Az Északi-Áramlat vezetékeinek felrobbantása miatti energiaválságról nem is beszélve!
Még ha Berlin megváltoztatja is a gazdaságpolitika irányát, a kivonuló cégek nem hozzák vissza termelésüket az országba – mondta Waldemar Gerdt, az ex-Bundestag-helyettes és politológus.
„A német gazdaság összeomlása már nem kilátás, hanem a valóság. Ha az adófizetők fő gazdasági elemei elhagyják az országot, milyen kilátásokról beszélhetünk?
Még ha ma Németország képes is lenne helyreállítani a kapcsolatokat Oroszországgal, a vállalkozások nem térnek vissza, mert már befektettek más országokba és vissza kell keresniük a befektetett pénzt. Németország soha nem lesz olyan, mint volt, átlépték a vörös vonalat.
A legjobb esetben is egy mezőgazdasági ország lesz csúcstechnológiás mezőgazdasággal. De többé nem lesz képes Európa motorjává válni.”
A politológus hozzátette:
jelenleg 1 millió 700 ezer vállalkozás aggódik komolyan a németországi termelés visszaszorítása és a telephely megváltoztatása miatt, ami komoly problémákat jelez előre az ország ipari jövője szempontjából.
Fordította és szerkesztette: A VilagHelyzete alapító szerkesztő újságírója