A NATO "nem köteles" segítséget nyújtani Ukrajnának - közölte a német NATO-nagykövet
Berlin katonai blokkhoz delegált követe egyértelművé tette, hogy a NATO nem fog aktívan harcolni egy nem tagországért
A NATO "nem köteles" segítséget nyújtani Ukrajnának - közölte a német NATO-nagykövet
Berlin katonai blokkhoz delegált követe egyértelművé tette, hogy a NATO nem fog aktívan harcolni egy nem tagországért
Németország állandó NATO-képviselője, Ruediger Koenig kifejtette, hogy az Egyesült Államok vezette blokk nem köteles közvetlen katonai segítséget nyújtani Ukrajnának és hozzátette, hogy a tagok el akarnak kerülni egy nagyobb háborút.
Az interjút a Dein Spiegelnek, a Der Spiegel magazin ifjúsági változatának nyilatkozta, amely szombaton közölte az interjút.
A cikk nagy részét az ukrajnai konfliktus uralta, Koenig vízválasztó eseménynek nevezte Oroszország döntését, hogy február végén offenzívát indított szomszédja ellen.
"Béke volt és most hirtelen azt látjuk, hogy az egyik ország csak úgy megtámadja a másikat Európában" - mondta a tisztviselő, hozzátéve, hogy senki sem tudott volna ilyesmit elképzelni.
Németország NATO-képviselője hangsúlyozta, hogy a katonai szövetség egészének azonban nincs jogi kötelessége segíteni Kijevnek Moszkva támadásának visszaverésében, mivel Ukrajna nem tagállam. Ez azt jelenti, hogy a NATO-szerződés 5. cikkelye nem aktiválható - magyarázta a tisztviselő. Eszerint egy szövetséges elleni támadás az egész NATO elleni támadásnak minősül, és minden tagállamnak ki kell állnia a megtámadott ország mellett.
Koenig szerint a katonai blokk mindenáron el akarja kerülni, hogy aktívan részt vegyen a konfliktusban, mert
"ez egy nagyon nagy háborút jelentene".
Egy ilyen forgatókönyvet, amelynek során további 30 nemzet csatlakozna a harcokhoz, "senki sem akar" - jegyezte meg a diplomata.
Arra a kérdésre, hogy mit lehet tenni Ukrajna megsegítésére, a megbízott kifejtette, hogy az egyes tagállamok fegyverekkel és pénzzel látják el Kijevet. Koenig a továbbiakban az Oroszországgal szemben az elmúlt hat hónapban bevezetett uniós szankciókat említette.
Összegzésképpen elmondta, hogy a béke kilátásai meglehetősen csekélyek, mivel Ukrajna és Oroszország álláspontja kibékíthetetlennek tűnik. Koenig tisztázta, hogy Ukrajna "jogosan" követeli Moszkvától, hogy engedje át az ország déli és keleti részén található összes korábbi ukrán régiót, amelyek nemrég az Oroszországhoz való csatlakozás mellett szavaztak, valamint a 2014-ben csatlakozott Krímet. A tisztviselő rámutatott, hogy a Kreml azonban valószínűleg nem fog beleegyezni ilyen feltételekbe.
A Dein Spiegel egy olyan médium, amely a honlapján található leírás szerint "izgalmas, érthetően megírt történeteket" kínál olyan gyerekeknek, akik "meg akarják érteni a világot". A magazin havonta jelenik meg.
A teljes cikket fordította és szerkesztette: VilagHelyzete
➽ Kapcsolódó friss Cikkek: ➽
➽ NATO a 'dilemma szarvában', miután Oroszország a teljes forgatókönyvet változtatta meg az oroszlakta régiók csatlakozásával - Scott Ritter ELEMZÉSE magyarul
➽ Tucker Carlson - Az Északi-áramlat ellen a 'káoszteremtő birodalom' által elkövetett terrorista szabotázs - videó magyar felirattal
➽ Az Északi Áramlat elleni "szabotázs-akció" mögött az USA állhat és ez a harmadik világháborúhoz vezethet - közölte Donald Trump
❗ Távirányítású robbanószerkezetek segítségével robbantották fel valószínűleg az Északi Áramlatot - közölte a Sky News (magyarul itt lefordítva elolvasható)
ELKÉSZÜLT, MEGJELENT és mostantól el tudom juttatni a tevékenységemet segíteni akaró minden kedves VilagHelyzete-olvasónak a legfrissebb kiadványt:
📖 ● VILAGHELYZETE KÖNYVÚJSÁG 2022. SZEPTEMBER 576 OLDALON ●
A VIP támogatók természetesen ajándékba megkapják és mindenkinek adom szeretettel, aki úgy érzi, támogatásra érdemes a VilagHelyzete eddigi 11 éves tevékenysége és szeretné, ha folytatódna a jövőben is mindez.