A manchesteri repülőtéren történt verekedésről készült új felvételek, amelyeken egy rendőrnő orra eltört, ismét a figyelem középpontjába állította a brit rendfenntartó erők elleni erőszakot.
A brit rendőrök óriási nyomásnak és brutalitásnak vannak kitéve az elsősorban bevándorlók által elkövetett erőszak miatt, amely őket sem kíméli.
Mohammed Fahir Amaaz és Muhammad Amaad testvérek bíróság elé álltak, mert részt vettek a tavaly júliusi verekedésben a Great Manchester Police rendőrséggel a repülőtéren.
A rendőrök Amaaz letartóztatására törekedtek, miután az fejbe rúgta Abdulkareem Ismaeil nevű férfit, majd ezután erőszakos verekedés tört ki.
A bíráknak bemutatták az incidens utáni felvételeket, amelyeken Lydia Ward rendőrnő orrából is vér folyt. Az arab származású férfi úgy megütötte, hogy vérző orral a rendőrnő kétségbeesett zokogásban tört ki.
A rendőrnő – aki a nyilvántartások szerint 157 cm magas és 50 kg súlyú, saját magát is „kicsinek” jellemezte – a bíróságon elmondta, hogy az eset során „teljesen megrémült”, ezért omlott össze.
A manchesteri repülőtéri incidens elkerülhetetlenül újra fel fogja éleszteni a vitákat a rendőrség toborzási eljárásairól, képzéséről és erőforrásainak bevetéséről.
Az idők folyamán a belépési útvonalak „hitelesítésére” került sor. A legfontosabb útvonalak közé tartozik a szakmai rendőrségi diploma, a rendőrtiszt-képzési program (PCEP) és a rendőrtiszt-diplomás gyakornoki program (PCDA), ahol a jelentkezőknek általában 3. szintű képesítéssel kell rendelkezniük. - írja a Manchester Evening News.
Mohammed Fahir Amaaz-t 10 ütés, két „könyökcsapás” és egy rúgás elkövetése közben rögzítették, míg testvére, Muhammad Amaad hat ütést mért a korábban a bíróságon lejátszott CCTV-felvételen.
A felvételeken látható volt, hogy az egyik fegyveres rendőr, Zachary Marsden, rúgott Amaaz arcába, miközben az a földön feküdt, miután a gyanúsítottat megsokkolták, majd úgy tűnt, hogy a fejére céloz.
A rendőrséget eredetileg azért hívták ki, mert az egyik testvér, Mohammed Fahir Amaaz állítólag néhány perccel korábban fejbe rúgta Abdulkareem Hamzah Abbas Ismaeil nevű járókelőt.
AZ ELKÖVETŐK

Bár a konfliktuskezelés, a kockázatértékelés és az interperszonális készségek fontos elemei a rendőri munkának, régóta fennáll az aggodalom, hogy a toborzási és képzési folyamatokban a fizikai erő és állóképességi tesztek jelentőségét csökkentették.
Az egyik legfontosabb teszt a többfázisú állóképességi teszt (MSFT), közismert nevén „bleep test”, amely az aerob kapacitást és az állóképességet méri. Bár ez a teszt biztosítja az alapvető fizikai alkalmasságot, vannak olyan vélemények, hogy ez nem elegendő felkészülés a rendőri munka kiszámíthatatlan és dinamikus jellegére – különösen a rövid ideig tartó gyorsaságra és erőre, amelyre például a manchesteri repülőtéri incidenshez hasonló helyzetekben van szükség.

A toborzási/képzési eljárások változásai és a rendőrök elleni támadások számának növekedése közötti összefüggést alaposabban meg kell vizsgálni.
A BBC tavalyi vizsgálata, amely az Egyesült Királyság összes rendőri szervéhez elküldött információszabadság iránti kérelmeken alapult, megállapította, hogy
2023-ban összesen 37 786 fizikai támadás történt rendőrök ellen – ez napi átlagban 103 esetet jelent, ami 11%-os növekedést jelent a 2021-es 33 864 esethez képest.
A tényleges szám valószínűleg ennél lényegesen magasabb, mivel a 45 rendőrség közül csak 35 szolgáltatott adatokat. Bár ez a növekedés a Covid-járvány miatti lezárásoknak is tulajdonítható, az év elején közzétett új adatok szerint az elmúlt 12 hónapban összesen 55 954 rendőri bántalmazás történt, ami átlagosan 10 percenként egyet jelent.
Fordította és szerkesztette: A VilagHelyzete alapító szerkesztő újságírója
https://unherd.com/newsroom/manchester-airport-video-raises-questions-over-police-toughness/
Share this post