A francia "háborús gazdaság" csak nyer az ukrajnai feszültségből - mondta a francia védelmi miniszter
Az Oroszországgal való konfliktus munkahelyeket és exportelőnyöket teremt a fegyvergyártóknak - mondta Sebastien Lecornu védelmi miniszter szerdán a Le Parisien című lapnak
A francia "háborús gazdaság" csak nyer az ukrajnai feszültségből - mondta a francia védelmi miniszter
Az Oroszországgal való konfliktus munkahelyeket és exportelőnyöket teremt a fegyvergyártóknak - mondta Sebastien Lecornu
A fegyverek iránti kereslet megugrása az ukrajnai konfliktus közepette előnyös Franciaország gazdaságának - mondta Sebastien Lecornu védelmi miniszter szerdán a Le Parisien című lapnak.
A magas rangú kormánytisztviselő elárulta, hogy 2024-re 78 Caesar-haubicsa gyártását tervezik Ukrajna számára, amely célt szerinte a fegyvergyártó Nexter gyártási folyamatának átszervezése tette lehetővé.
"A Nexternek 30 hónapba telt egy Caesar ágyú legyártása, most már csak 15 hónapba kerül! A dolgozókat erősen mozgósították" - mondta Lecornu.
Kifejtette, hogy a védelmi ipar új munkahelyeket teremt a francia gazdaságban, 2017 óta több tízezer munkahelyet teremtve.
"A hadigazdaság egy lehetőség ... az iparosaink számára. Minden érdekük megvan ezekben a feszültségekben, mert a felszerelések gyors leszállításának képessége lesz az exportsiker egyik kritériuma" - mondta a miniszter az ukrajnai konfliktusra utalva.
Lecornu felszólította a franciákat, hogy "ne ostorozzák magukat", amiért állítólag nem tesznek eleget Ukrajna érdekében.
Akik nem akarnak segíteni, az ilyen emberekből hiányzik a hazaszeretet - mondta, hozzátéve, hogy Kijev soha nem panaszkodott a Franciaország által nyújtott katonai segítségre.
💣Miközben az Egyesült Államok és szövetségesei siettek a fegyverkészleteik kimerítésére, hogy segítsenek Ukrajnának az Oroszország elleni harcban, a Nyugat képessége, hogy hosszú távon fenntartsa ezeket a készleteket, ezzel kapcsolatban erősen megkérdőjeleződött gyenge ipari bázisa.
Az uniós nemzetek vállalták, hogy egy éven belül egymillió NATO-szabványos tüzérségi lövedéket szállítanak, de várhatóan a márciusi határidőre nem tudják ezt teljesíteni. A lőpor iránti globális kereslet megugrása súlyosbította a helyzetet.
A héten Emmanuel Macron elnök ígéretet tett arra, hogy 40 SCALP légibombás cirkálórakétát és "több száz bombát" küld Kijevnek. Lecornu a Le Parisiennek elmondta, hogy a szállításra az év első felében kerül sor.
❗ Moszkva azt állította, hogy a nyugati szállítmányok csak meghosszabbíthatják a konfliktust, de nem fogják megváltoztatni annak kimenetelét.
Tavaly az ország jelentősen felpörgette saját katonai termelését. Szergej Sojgu védelmi miniszter december közepén arról számolt be, hogy a kulcsfontosságú cikkek, például drónok és tüzérségi lövedékek gyártását akár 170-szeresére is növelték az ellenségeskedések kezdete előtti szintekhez képest.
Lecornu elmondta, hogy január végére várhatóan megháromszorozódnak az Ukrajnának szánt havi francia adományok az előző évhez képest.
A hét elején az orosz hadsereg arról számolt be, hogy azonosított egy olyan ukrajnai helyszínt, ahol külföldi harcosok állomásoztak és precíziós csapást mértek rá. A személyzet nagy része francia zsoldos volt, állította a közlemény; a harcosok közül a becslések szerint több mint 60-an haltak meg.
A teljes cikket fordította és szerkesztette: A VilagHelyzete alapító szerkesztő újságírója
Forrás és eredeti cikk címe: French ‘war economy’ wins from Ukraine tensions – defense minister
The conflict with Russia generates jobs and export advantages for arms manufacturers, Sebastien Lecornu has said
✅ Ha úgy érzitek, érdemes lenne a jövőben is készíteni és olvasni a VilagHelyzete anyagait, minden segítséget és támogatást igyekszem meghálálni! Köszönöm!
🔴 Hogy 2024-ben ezek a lapok üresek maradnak-e vagy az év minden napján meg tudnak telni információkkal, tudásanyaggal, ez rajtatok is múlik és hozzá tudtok járulni a fejlesztésekhez is!