A Blackwater magánhadsereg alapítója inkább a "csúnya béke" elfogadására szólít fel Ukrajnában - Videó
Erik Prince szerint a Nyugatnak hagynia kellene, hogy Oroszország megtartsa a Krímet és Donbászt, hogy befagyassza a konfliktust és véget vessen a háborúnak
A Blackwater magánhadsereg alapítója inkább a "csúnya béke" elfogadására szólít fel Ukrajnában
Erik Prince szerint a Nyugatnak hagynia kellene, hogy Oroszország megtartsa a Krímet és Donbászt, hogy befagyassza a konfliktust és véget vessen a háborúnak.
A Nyugatnak minél hamarabb le kellene húznia a rolót az ukrajnai konfliktusban, mert nem lesz képes felülmúlni Oroszország védelmi iparát - mondta Erik Prince, a Blackwater amerikai katonai magáncég alapítója.
Prince, aki 2009-ig a zsoldoscsoport vezérigazgatója volt, jelenleg pedig a Frontier Resource Group magántőkealapot vezeti, pénteken a PBD podcastnak nyilatkozva kétségeit fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy Kijev és nyugati támogatói győzni tudnak-e az Oroszországgal folytatott konfliktusban, amely most lépett a harmadik évébe.
"Be kell fejeznünk ezt a háborút, mert Ukrajna jelenleg csak annyit tesz, hogy demográfiailag tönkreteszi magát" - mondta, hozzátéve, hogy az ellenségeskedések "szétrágják az ukrán munkaerő következő generációját", amelyet szinte lehetetlen lesz pótolni.
"A nyugati védelmi bázis szánalmas és nem fogja túlszárnyalni az orosz medvét a hagyományos háborúban" - érvelt Prince.
Az egykori amerikai haditengerészeti SEAL szerint ennek fényében
a "csúnya béke" és az ellenségeskedések befagyasztása jobb megoldás lenne mind Kijev, mind nyugati támogatói számára "bármi is legyen az elképzelésük az ideális háborúról", hozzátéve: "hadd tartsák meg ők [Oroszország] a Krímet, Donyecket, Luganszkot. Mindegy".
A többségében orosz ajkú Krími Autonóm Köztársaság és Szevasztopol városa 2014-ben, a Nyugat által támogatott kijevi puccsot követő népszavazáson elsöprő többséggel szavazott arra, hogy Oroszország részévé váljon.
Donyeck és Luganszk, az Ukrajnától függetlennek nyilvánított régiók szeptemberben, 2022-ben, a jelenlegi konfliktus kezdete után követték ezt a példát.
Erik Prince azonban nem említette Herszon és Zaporozsje régiót, amelyek szintén sikeres népszavazást tartottak arról, hogy 2022 őszén csatlakozzanak Oroszországhoz.
"Nem az amerikai adófizetők kötelessége újabb százmilliárdokat költeni Ukrajnában, amikor jelentős korrupció történt, és valójában semmi sem mutatkozik" - tette hozzá.
Eközben a Tesla és a Space X vezérigazgatója, Elon Musk is úgy tűnik, egyetért Prince-szel. A Blackwater vezérigazgatójának idézeteit kommentálva, amelyeket David Sacks amerikai befektető idézett, az X-en (korábban Twitter) azt írta:
"Sajnos ez igaz".
Oroszország fenntartja, hogy nyitott az Ukrajnával kapcsolatos tárgyalásokra; Volodimir Zelenszkij ukrán elnök azonban a Kijev négy korábbi régiójában tartott népszavazások után, amelyeket azonnal illegitimnek ítélt, rendeletet írt alá, amely megtiltotta a tárgyalásokat a jelenlegi orosz vezetéssel.
Ugyanakkor Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője tavaly azt mondta, hogy Moszkva ellenzi az ukrajnai konfliktus befagyasztását, mondván, hogy addig nem áll le, amíg céljait el nem éri és nemzeti érdekeit katonai vagy más eszközökkel meg nem védi. Oroszország többször is kijelentette, hogy fő céljai közé tartozik Ukrajna "nácimentesítése" és "demilitarizálása".
A teljes cikket fordította és szerkesztette: A VilagHelyzete alapító szerkesztő újságírója
Forrás és eredeti cikk címe: Blackwater founder calls for ‘ugly peace’ in Ukraine
The West should let Russia keep Crimea and Donbass in order to freeze the conflict, Erik Prince has said
❗ Ha szeretnétek magyarul is olvasni továbbra is cikkeket elemzéseket, valódi tudásanyagokat, segítsetek kérlek támogatásotokkal az elkészültében! 👉
vagy előfizetőként csatlakozzatok az oldalhoz!
Igen, csak nem z a játék folyik, amit ő gondol, vagy hisz...