A Big Tech cégeket jelentősen érintő trösztellenes törvény meghozataláért folytatott csata és lobbizás a végsőkig tart!
Az amerikai technológiai óriáscégekkel szembeni fellépést célzó törvények mellett és ellen egyaránt fokozódik a lobbizás, mivel a szenátus a trösztellenes törvényjavaslatok szempontjából kritikus hóna
A Big Tech cégeket jelentősen érintő trösztellenes törvény meghozataláért folytatott csata és lobbizás a végsőkig tart! - írja cikkét a The Hill politikai portál.
Az amerikai technológiai óriáscégekkel szembeni fellépést célzó törvények mellett és ellen egyaránt fokozódik a lobbizás, mivel a szenátus a trösztellenes törvényjavaslatok szempontjából kritikus hónapba lép.
Minden szem Charles Schumer szenátusi többségi vezetőre (D-N.Y.) szegeződik, akinek még az augusztusi szünet előtt el kell döntenie, hogy a Google, az Apple, az Amazon és a Meta szabályozását célzó intézkedéseket előnyben részesíti-e más kulcsfontosságú törvényjavaslatokkal szemben.
Az elmúlt hetekben a lobbizás nagy része a szenátus korlátozott felszólalási ideje körül forgott, mielőtt a törvényhozók a jövő hónapban elhagyják a várost. A kongresszus várhatóan nem fog sokat előrelépni a fontosabb törvények terén a szünetről való visszatérés után sem, amikor a törvényhozók általában már a novemberi választásokra összpontosítják figyelmüket.
A négy nagy technológiai cég és washingtoni szövetségeseik az idő leteltével igyekeznek a szenátusi demokratákat figyelmeztetni arra, hogy szavazóik a novemberi választások előtt előrelépést várnak más sürgető kérdésekben.
A törvényjavaslatokat támogató kisebb cégek azonban azzal érvelnek, hogy a Big Tech szabályozása a félidős választások egyik nyerő témája lesz.
"Ez most alapvetően egy negyedik és egy helyzet" (utalva az NFL-ben járó utolsó lehetőségre - VilagHelyzete megj.) - mondta Matt Fossen, a Proton amerikai kommunikációs vezetője, aki a törvényt támogató, az adatvédelemre összpontosító Protonmail e-mail szolgáltatást támogatja.
"Úgy gondoljuk, hogy hihetetlenül közel vagyunk ahhoz, hogy ezt átjuttassuk a célvonalon, de még mindig nagyon szűk a lehetőség" - mondta Fossen. "Egyszerre érzünk optimizmust és sürgősséget."
A két törvényjavaslat, amelyet várhatóan együtt csomagolnak össze, a domináns technológiai vállalatok kapuőri hatalmát veszi célba.
Az American Innovation and Choice Online (AICO) Act megtiltaná a technológiai óriásoknak - valószínűleg csak a négy nagy cégnek -, hogy saját termékeiket és szolgáltatásaikat előnyben részesítsék az általuk üzemeltetett platformokon.
SAJNOS MÉG MINDIG NEM AZ ELHIBÁZOTT CENZÚRÁT ÉS KOMMUNISTA JELLEGŰ "TÉNYELLENŐRZÉST" VESZIK CÉLBA! (VilagHelyzete saját megjegyzés)
A nyílt alkalmazáspiacokról szóló törvény szűkebb értelemben a mobilalkalmazások áruházaira összpontosít.
Megtiltaná az Apple-nek és a Google-nek, hogy saját alkalmazásaikat előnyben részesítsék az áruházakban, hogy a fejlesztőket kötelezzék az ő fizetési szolgáltatásaik használatára, vagy hogy megakadályozzák, hogy a felhasználók harmadik fél forgalmazóktól töltsenek le alkalmazásokat.
Mindkét intézkedés márciusban került ki a szenátus igazságügyi bizottságából, de a lendület elakadt, mivel az iparág lobbistái e-mailekkel, telefonhívásokkal, találkozókkal és Washington-központú hirdetésekkel bombázták a szenátorokat, hogy ellenezzék azt.
A közép- és kisvállalkozások, civil társadalmi csoportok és versenypárti agytrösztök koalíciója, amely a két törvényjavaslatot támogatja, azzal érvelt, hogy azok pozitív politikai eredményeket hoznának és segítenék a jelölteket a félidős választások előtt.
A támogatók azzal érvelnek, hogy a jogszabályok kiszabadítanák a Big Tech-et az amerikai vállalkozásokat és fokoznák a versenyt, ami végső soron javítaná a fogyasztók számára elérhető szolgáltatások költségeit és minőségét.
"Van egy politikai érv amellett, hogy ez jó politika - felszabadítja az innovációt, előnyöket biztosít [a] fejlesztőknek és a fogyasztóknak -, de van egy politikai érv is, és mi ezt is támogatjuk: Rick VanMeter, a Coalition for App Fairness ügyvezetője.
A célegyenesben a figyelem középpontjában Schumer áll, mivel neki van végső szava a törvényjavaslatok megszavazásában. (Ford: VilagHelyzete)