1863-ban Jacob Miller, a 9. indianai gyalogezred katonája csodával határos módon túlélte, hogy a polgárháború idején fejlövést kapott
Szeretek néha érdekes történeteket is elmesélni nektek a sok mai háborús propaganda ellensúlyozására. Következzen egy ilyen...
Szeretek néha érdekes történeteket is elmesélni nektek a sok mai háborús propaganda ellensúlyozására. Következzen egy ilyen:
1863-ban Jacob Miller, a 9. indianai gyalogezred katonája csodával határos módon túlélte, hogy a polgárháború idején fejlövést kapott. Több csatában is részt vett, többek között a nyugat-virginiai Greenbriarban, Corinth ostrománál, a Kentucky állambeli Perryville-ben és a Stones Riverben.
Annak ellenére, hogy a kapitánya halottnak nyilvánította, Miller a chickamaugai csata után magához tért, és 1911-ben egy újságnak elmesélte élményeit.
Miller élénken emlékezett arra a pillanatra, amikor egy konföderációs katona célzott rá, meghúzta a ravaszt, és a muskétagolyó a homlokába csapódott a szeme között. Eredetileg úgy vélték, hogy halálos sebet szenvedett, Miller azonban mindenkit meglepett azzal, hogy felült és felmérte a sérülést. Felfedezte, hogy a bal szeme kiesett a szemüregéből és óvatosan manőverezett az összezúzott csonton, hogy újra egyenesbe hozza. A kendőjét rögtönzött kötésként használva mindent megtett, hogy rögzítse a sérült szemet.
Állapota súlyossága ellenére Miller figyelemre méltó rugalmasságról tett tanúbizonyságot. Az élettelen testek között kúszott, és nekivágott a kimerítő, 15 mérföldes útnak, hogy elérje a tábori kórházat. Útközben találkozott egy együttérző lovas férfival, aki felajánlotta neki, hogy elviszi. A kórházban az orvosok úgy döntöttek, hogy a muskétagolyónak csak egyharmadát távolítják el, mivel attól tartottak, hogy a teljes eltávolítás végzetesnek bizonyulna. Bár a megmaradt rész végül idővel természetes úton kiesett, Miller sebe soha nem gyógyult be teljesen.
Jacob Miller hosszú életet élt, dacolva az ellene szóló esélyekkel. 1917-ben, 88 éves korában hunyt el és egy 1911-ben készült, megragadó fényképet hagyott hátra, amely hihetetlen történetének bizonyítékául szolgál.
Fordította és szerkesztette: VilagHelyzete